Emocinė ir psichologinė pagalba

Vienalapis emocinė parama ir pagalba mamoms

2024 04 08_1000 pirmu motinystes dienu_ataskaitos baneris-05.png

2024 04 08_1000 pirmu motinystes dienu_ataskaitos baneris-06.png

Emocinės ir psichologinės linijjos bei kontaktai

 

PAGALBOS PROGRAMĖLĖS

 

PAGALBA PATIRIANTIEMS SMURTĄ

Statistika sako, kad daugiau nei pusė smurtinių nusikaltimų įvyksta namuose. Ir daugeliu atveju tai – fizinis smurtas. Iki jo dažniausiai būna niekur statistikoje neatsispindėjęs  psichologinis, ekonominis ir seksualinis smurtas. 

 Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai, kurie dirba visoje Lietuvoje ir teikia psichologinę, teisinę ir konsultacinę pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms, šiuo metu dar labiau mobilizuoja pajėgas, telkia savanorius ir kviečia kreiptis pagalbos visoje Lietuvoje.  

Smurtą artimoje aplinkoje patiriantys asmenys raginami nedelsiant skambinti pagalbos telefonu 112. Jei smurtautojas yra šalia ir nėra galimybės kalbėti telefonu, galima numeriu 112 išsiųsti SMS žinutę. Žinutė turėtų būti rašoma be lietuviškų raidžių, joje reikia nurodyti savo vardą ir pavardę, tikslų vietos adresą (savivaldybė, seniūnija, miestas ar kaimas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris) ir kas atsitiko. Jei informacija bus neišsami, Bendrojo pagalbos centro pareigūnai turės ją tikslinti, tęsti susirašinėjimą ir reagavimas į pagalbos prašymą gali užtrukti. Todėl asmenims, galintiems tapti smurto artimoje aplinkoje aukomis, rekomenduojama iš anksto susikurti SMS pranešimo šabloną su galimu pagalbos prašymo turiniu.

Jei kyla rizika dėl smurto patiems ar nerimaujama dėl grėsmės artimiesiems, galima paskambinti ir policijos informacijos telefono numeriu 8 700 60000 ir bus suteikta informacija apie konkrečios gyvenamosios vietos specializuotos pagalbos centrų kontaktus.

ramu_naujas.pngpagalba sau_naujas(1).png
Krizinio nėštumo centras 

Atnaujinimo data: 2024-04-08