ET
Informaciją apie ET teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos |
|
Europos Tarybos tikslas yra siekti didesnės jos narių vienybės, kad būtų apsaugoti ir įgyvendinti idealai ir principai, kurie yra bendras jų paveldas, ir skatinama jų ekonominė bei socialinė pažanga.
Europos Tarybos institucijos siekia šio tikslo, aptardamos visiems rūpimus klausimus, priimdamos sprendimus ir drauge veikdamos ekonominėje, socialinėje, kultūros, mokslo, teisės ir administravimo srityse, toliau remdamos ir plėtodamos žmogaus teises ir pagrindines laisves.
Kiekviena Europos Tarybos narė privalo vadovautis teisės viršenybės principu ir principu, pagal kurį visi jos jurisdikcijai priklausantys asmenys naudojasi žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, ir turi nuoširdžiai ir aktyviai bendradarbiauti įgyvendinant aukščiau nurodytą Europos Tarybos tikslą.
Europos Tarybos dokumentai
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra atsakinga už pranešimų, ataskaitų ir informacijos pagal šiuos Europos Tarybos dokumentus rengimą:
1) 1996 m.Europos socialinę chartiją (pataisytą): Lietuva ją pasirašė 1997 metais. Ši chartija saugo pagrindines socialines ir ekonomines teises bei papildo Europos žmogaus teisių konvenciją, garantuojančią civilinių ir politinių teisių apsaugą. Seimas Europos socialinę chartiją ratifikavo 2001 metais (ratifikuoti 86 iš 98 Chartijos straipsnių punktų). (Ataskaitos dėl Chartijos)
2) 2007 m.Konvenciją dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos;
3) 1964 m.Europos socialinės apsaugos kodeksą;
4) 2011 m. Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo.Lietuva šią konvenciją pasirašė 2013 m. birželio 7 d. (tekstas lietuvių kalba 2023 m. birželio 2 d. autentifikuotas vertimas)
Daugiau informacijos - skyrelyje Daugiašalės sutartys ir Ataskaitos
Kiti svarbūs Europos Tarybos dokumentai:
ET Ministrų Komiteto Rekomendacija valstybėms narėms dėl pagyvenusių žmogaus teisių skatinimo CM/Rec (2014)2 - šia rekomendacija siekiama atkreipti valstybių narių dėmesį į būtinybę statinti, apsaugoti ir užtikrinti, kad vyresnio amžiaus žmonės galėtų visiškai ir lygiomis teisėmis su kitais asmenimis naudotis savo teisėmis ir laisvėmis, kurias užtikrina Europos žmogaus teisių konvencija.
Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai dalyvauja šiuose Europos Tarybos ekspertų komitetuose:
- Europos socialinės sanglaudos platformoje;
- Europos socialinės chartijos ir Europos socialinės apsaugos kodekso vyriausybiniame komitete ir jo valdyboje;
- Europos Tarybos konvencijos dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos prieš juos šalių (Lansarotės) komitete;
- Vaikų teisių ekspertų komitete;
- Lyčių lygybės komisijoje;
- Neįgaliųjų teisių ekspertų komitete.
Atnaujinimo data: 2024-01-17