>

EESSI Projekto uždarymo renginys ir pasiekti rezultatai

2019 m. liepos 25 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko Projekto uždarymo renginys. Renginio dalyviai buvo supažindinti su Projekto rezultatais, buvo demonstruojamas Projekto metu įdiegtų nacionalinių aplikacijų veikimas. Kiekvienas projekto partneris pristatė savo veiklas ir atsakinėjo į renginio dalyvių klausimus.

Lietuvos nacionalinę EESSI sistemą sudaro du prieigos centrai, kuriuos administruoja VSDF Valdyba ir Valstybinė ligonių kasa, ir keturios nacionalinės aplikacijos. Trys iš šių nacionalinių aplikacijų (t.y. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Užimtumo tarnybos ir Valstybinės ligonių kasos nacionalinės aplikacijos) buvo diegiamos įgyvendinant šį projektą.

Iki Projekto pabaigos buvo įsisavinta apie 70 proc. viso Projektui skirto finansavimo.

Įgyvendinus Projektą buvo įdiegti du nacionaliniai prieigos centrai bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Užimtumo tarnybos nacionalinės aplikacijos. Šių institucijų personalas, įskaitant savivaldybių administracijų socialinės paramos skyrių specialistus, buvo apmokyti darbui su nauja programine įranga.

Su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nacionaline aplikacija dirbs 61 įstaiga (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei 60 savivaldybių administracijų), ji apims 22 informacijos apsikeitimo atvejus.

Su Užimtumo tarnybos įdiegta nacionaline aplikacija dirbs šios institucijos specialistai, dirbantys su ES socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentais. Užimtumo tarnybos nacionalinė aplikacija apims 12 informacijos apsikeitimo atvejų.

Valstybinė ligonių kasa dėl užsitęsusių viešojo pirkimo procedūrų nespėjo užbaigti savo nacionalinės aplikacijos diegimo darbus. Valstybinės ligonių kasos nacionalinę aplikaciją planuojama įdiegti iki 2020 m. vasario 1 d. Numatoma, kad VLK diegiama nacionalinė aplikacija apims 40 informacijos apsikeitimo atvejų, susijusių su ligos ir nelaimingų atsitikimų darbe išmokomis natūra. Su nacionaline aplikacija dirbs Valstybinės ligonių kasos ir teritorinių ligonių kasų specialistai. 

Atnaujinimo data: 2024-01-17