2013 m. lapričio 7 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija su kitomis institucijomis bei mokslo bei viešojo sektoriaus atstovais įkūrė Nacionalinę skaitmeninę koaliciją, kuria siekiama skatinti platesnį šiuolaikinių technologijų naudojimą Lietuvoje. Iniciatyvinės grupės koordinatorius – asociacija „Langas į ateitį“.

Memorandumas, kuriuo įkurta ši asociacija, pasirašytas Europos Komisijos surengtoje konferencijoje „ICT 2013: Create, Connect, Grow“ Vilniuje. Memorandumą pasirašė ir Europos Komisijos viceprezidentė Nellie Kroes.

Nacionalinės skaitmeninės koalicijos tikslas – didinti gyventojų užimtumą ir skatinti veiksmingesnį skaitmeninių galimybių naudojimą, paskatinti jaunimą rinktis informacijos ir ryšių technologijos sritį, be to, ir kitų specialybių žmones skatinti domėtis naujomis technologijomis. To siekdamos bendradarbiaus žinių visuomenės kūrimą Lietuvoje koordinuojančios, visuomenės skaitmeninius gebėjimus ugdančios, informacinių technologijų specialistus rengiančios institucijos.

Nacionalinės koalicijos partneriai įsipareigoja bendradarbiauti rengiant informacinės visuomenės plėtros dokumentus, iniciatyvas ir projektus, skelbiančius IT naudą ir skatinančius gyventojus naudotis skaitmeninėmis paslaugomis.

Daugiau informacijos:

Nacionalinė skaitmeninė koalicija

Atnaujinimo data: 2024-01-17