BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viceministrė J. Jakštienė Niujorke pasidalino Lietuvos patirtimi teikiant humanitarinę pagalbą Ukrainai

Data

2022 05 21

Įvertinimas
0
2022 05 24_SADM_viceministres vizitas 02.jpg
Viceministrės vizitas Jungtinėse Tautose

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė balandžio 17-20 dienomis dalyvavo Jungtinių tautų Generalinės Asamblėjos pirmajame Tarptautiniame migracijos peržiūros forume. 
Apvaliuosiuose staluose buvo aptarti valstybių narių pasiekimai įgyvendinant 23 Globalios migracijos tikslus, kuriais siekiama skatinti teisėtos valdomos migracijos kelius ir užtikrinti sklandų integracijos procesą. 

Išplatintame viceministrės pasisakyme buvo pristatytos Lietuvos pastangos užtikrinti darbo migrantų teises, kovojant su migrantų išnaudojimu darbo rinkoje, siekiant kurti lanksčią ir efektyvią integracijos Lietuvoje sistemą. 

Viceministrė akcentavo Ukrainos karo pabėgėlių priėmimą šalyje ir Lietuvos veiksmus, kuriais siekiama sukurti saugią aplinką atvykstantiems žmonėms.

„Negalėtume pradėti savo pasisakymo niekaip kitaip kaip išreikšdami Lietuvos solidarumą ir paramą Ukrainai ir visiems ukrainiečiams, kurie drąsiai stoja į kovą su nepateisinama Rusijos agresija, šiurkščiai pažeidžiančia tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Chartiją“ – teigiama viceministrės pasisakyme.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė susitiko su Jungtinių tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro OCHA operacijų vadove Ghada Eltahir Mudawi. Viceministrė išreiškė tvirtą Lietuvos paramą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams ir pasidalijo Lietuvos patirtimi teikiant humanitarinę pagalbą Ukrainoje. Susitikimo metu buvo aptarti OCHA kylantys iššūkiai įgytos patirtys vykdant misiją Ukrainoje. 

„Šiuo istoriniu metu tampa svarbiau nei bet kada nepamiršti kiekvieno žmogaus, įstrigusio karo spąstuose. Kasdienė OCHA veikla teikiant humanitarinę pagalbą ir vykdant civilių evakuaciją iš karo teritorijų įkvepia mus dėti dar daugiau pastangų siekiant užtikrinti, kad labiausiai pažeidžiami neliktų politikos užribiuose.“ – sako viceministrė J. Jakštienė.