Socialinės apsaugos ir darbo bei teisingumo ministrės pasirašė memorandumą dėl socialiai pažeidžiamų asmenų teisių apsaugos stiprinimo
Šiandien (birželio 23 d.) Teisingumo ministerijoje pasirašytas memorandumas, kuriuo siekiama stiprinti socialiai pažeidžiamų asmenų ir asmenų su negalia, turinčių skolų, teisių apsaugą ir užtikrinti efektyvesnę pagalbą bei konsultavimo paslaugų prieinamumą.
Memorandumą pasirašė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė ir teisingumo ministrė Rita Tamašunienė.
Memorandumu siekiama stiprinti skolų turinčių socialiai pažeidžiamų asmenų teisių apsaugą ir mažinti neigiamas skolų naštos pasekmes.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės J. Zailskienės teigimu, valstybės institucijų bendradarbiavimas yra pamatinis veiksnys siekiant mažinti administracinę naštą gyventojams, užtikrinti veiksmingesnę pažeidžiamų asmenų, turinčių skolų, teisių apsaugą ir sudaryti jiems galimybes greičiau ir efektyviau spręsti finansines problemas.
„Ketiname glaudžiau bendradarbiauti analizuojant informacijos apie lėšas, iš kurių išieškoti negalima, administravimo tobulinimo ir keitimosi ja tarp suinteresuotų institucijų gerinimo galimybes, kuriant ir plėtojant konsultavimo sistemą skolų turintiems asmenims, siekiant užtikrinti prieinamą, laiku teikiamą ir kokybišką pagalbą“, – teigia J. Zailskienė.
Pasak teisingumo ministrės R. Tamašunienės, ilgalaikis įsiskolinimas ir su juo susiję finansiniai sunkumai didina skurdo ir socialinės atskirties riziką, kuriai valdyti būtina veiksminga teisinė ir socialinė pagalba, konsultavimas bei prevencija.
„Kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sieksime stiprinti abiejų ministerijų bendradarbiavimą, ypatingą dėmesį skiriant priemonių, skirtų sumažinti skolininkų patiriamą administracinę naštą tais atvejais, kai priverstinis išieškojimas vykdomas iš piniginių lėšų, esančių skolininko sąskaitoje, ir nuskaitomų lėšų, iš kurių išieškoti negalima, paieškai“, – akcentuoja R. Tamašunienė.
Šio memorandumo pagrindu numatoma organizuoti apskritojo stalo diskusijas, viešąsias konsultacijas, bendrus ekspertinius vertinimus dėl socialinės sąskaitos modelio bei kitų alternatyvių priemonių kūrimo.
Taip pat bus keičiamasi informacija ir gerąja praktika finansinių įsipareigojimų vykdymo, atsakingo skolinimosi ir skolų prevencijos srityse.
Ministerijos įsipareigojo imtis bendrų veiksmų naujai kuriamos sistemos konsultavimo skolų klausimais srityje ir jau veikiančių vartotojų teisių apsaugos mechanizmų bei kitų valstybės teikiamų paslaugų sąveikai užtikrinti.
Atnaujinimo data: 2026-06-23
Taip pat skaitykite:
Pokyčiai, kuriuos pajuto žmonės: svarbiausi SADM sprendimai per XX Vyriausybės kadenciją
Ministrė J. Zailskienė: teisė į pailgintas ar papildomas atostogas yra svarbi garantija darbuotojams
J. Zailskienė: „Socialinio darbuotojo profesija suteikia daugiau – prasmę, ryšį ir tikrą pokytį“

