BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Praplėstos galimybės apginti vaiko teises: bus galima kreiptis į Jungtines Tautas

Data

2022 06 30

Įvertinimas
0
1966_e713a8534828100fc5f52cb0fa90530e.jpg
Vaikų teisės

Vaikai, jų grupės arba juos atstovaujantys asmenys galės kreiptis į Jungtinių Tautų vaiko teisių komitetą dėl vaikų teisių ir interesų pažeidimų Lietuvoje. Seimas ratifikavo tai numatantį specialų Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos protokolą. Į Jungtines Tautas bus galima kreiptis prieš tai išnaudojus visas teisines ir kitas galimybes Lietuvoje, jei bus manoma, kad nagrinėjant galimą pažeidimą, mūsų šalyje priimti sprendimai neužtikrino vaiko teisių ar interesų.

Jeigu dėl vaiko teisių pažeidimo kreipsis asmuo arba asmenų grupė, veikianti vaiko vardu, tai turės būti daroma su vaiko sutikimu, nebent pranešimo autorius galės pagrįsti be tokio sutikimo atliekamus veiksmus.

Ratifikuodama protokolą, Lietuva prisiima įsipareigojimą apsaugoti vaiko teises visais aspektais, kaip numatyta Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje ir jos fakultatyviuose protokoluose.

Lietuvai galios Jungtinių Tautų komitetų nagrinėjamuose atvejuose sudaryti taikūs susitarimai. Taip pat iki trijų kartų galės didėti žalos atlyginimo sumos už pažeistas turtines ir neturtines vaiko teises, kai yra taikiai susitariama, ne teismo tvarka.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme įtvirtinta vaiko teisė pačiam ar per kitus asmenis kreiptis į Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetą.

Lietuvos valstybei Jungtinių Tautų komitetų nagrinėjamuose atvejuose atstovautų Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Į Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetą bus galima kreiptis tik po to, kai bus įgyvendintos visos teisinės ir neteisinės procedūros Lietuvoje. Jungtinių Tautų komitetų priimti sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.