BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


M. Navickienė: nuo liepos dirbs naujos sudėties Trišalė taryba

Data

2022 06 22

Įvertinimas
0
2022 06 22_SADM_trisale taryba 02.jpg
M. Navickienė: nuo liepos dirbs naujos sudėties Trišalė taryba

2022 m. liepos 1 d. pradeda savo veiklą naujai, ketverių metų kadencijai, sudaryta Trišalė taryba. Trišalė taryba sudaroma iš 21 nario: septynių nacionaliniu lygmeniu veikiančių profesinių sąjungų deleguotų atstovų, septynių nacionaliniu lygmeniu veikiančių darbdavių organizacijų deleguotų atstovų ir septynių Vyriausybės deleguotų atstovų. Trišalė taryba svarsto klausimus bei teikia išvadas ir pasiūlymus darbo, socialinės ir ekonominės politikos srityse. 
 
„Trišalė taryba yra pati svarbiausia darbdavių, darbuotojų ir Vyriausybės atstovų dialogo vieta. Čia kasmet tariamasi dėl minimaliosios algos dydžio, ieškoma sprendimų dėl darbo sąlygų, sprendžiamos gyventojų užimtumo, darbuotojų saugos, nelegalaus darbo, mokesčių sistemos, sveikatos apsaugos ir kiti darbuotojams bei darbdaviams aktualūs klausimai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
 
Naujos sudėties Trišalėje taryboje dirbs:
•    Vyriausybei atstovaujantys du Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, du Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, du Finansų ministerijos atstovai ir Vyriausybės kanceliarijos atstovas; 
•    darbdavių organizacijoms atstovaujantys du Lietuvos pramonininkų konfederacijos deleguoti atstovai ir po vieną asociacijos „Investors’ Forum“, Lietuvos darbdavių konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų atstovą; 
•    profesinių sąjungų organizacijoms atstovaujantys trys Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, du Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos bei du Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai.
 
Norinčios turėti savo atstovą Trišalėje taryboje, nacionaliniu lygmeniu veikiančios profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijos turi turėti juridinio asmens statusą ir ne mažiau kaip penkis darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis, veikti nepertraukiamai bent trejus metus. 

Organizacijos taip pat turi būti tarptautinės profesinių sąjungų ar darbdavių organizacijos nariai, negali turėti galiojančio apkaltinamojo teismo nuosprendžio, joms negali būti iškelta bankroto byla, vykdomas bankroto procesas, negali turėti mokestinės nepriemokos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ir fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, jos turi būti neskolingos „Sodrai“, organizacijų struktūriniai padaliniai turi atstovauti skirtingų ekonominės veiklos sektorių darbuotojams arba organizacijos nariai turi veikti bent šešiose šalies apskrityse.
 
Profesinių sąjungų organizacijos turi jungti ne mažiau kaip 0,5 proc. šalies teritorijoje pagal darbo sutartį ir kitais darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindais dirbančių žmonių, o darbdavių organizacijų nariai – darbdaviai – turi būti įdarbinę ne mažiau kaip 3 proc. Lietuvoje dirbančių gyventojų.