BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvai dar kartą skirta virš 400 tūkst. eurų – bus toliau padedama nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams

Data

2022 07 22

Įvertinimas
2
2022 05 16_SADM_ Parama Lietuvai.jpg
Lietuvai dar kartą skirta virš 400 tūkst. eurų – bus toliau padedama nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams

Europos Tarybos vystomasis bankas skyrė beveik 420 tūkst. eurų Lietuvai. Šios lėšos bus skirtos vaikams su negalia iš Ukrainos priimti socialinės globos centre „Vija“. Šių metų gegužę beveik 500 tūkst. eurų Europos Tarybos vystomasis bankas skyrė papildomoms apgyvendinimo vietoms sukurti Pabėgėlių priėmimo centre. 
 
„Europos Tarybos vystomasis bankas antrą kartą mums skyrė lėšų – galėsime dar geriau pasirūpinti nuo karo pabėgusiais ukrainiečiais. Tikiuosi, kad Lietuvai skirtos lėšos padidins mūsų šalies galimybes įgyvendinti tvaresnę užsieniečių priėmimo ir prieglobsčio politiką“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
 
Pasak ministrės M. Navickienės, atsižvelgiant tiek į drastišką Lietuvos migracijos srautų situacijos pasikeitimą, tiek į šalies geopolitinę situaciją, turime investuoti į naujų apgyvendinimo vietų plėtrą, esamų patalpų pritaikymą, o taip pat – į priėmimo sąlygų kokybės gerinimą.

Vasario pabaigoje Rusijai užpuolus Ukrainą, Europos šalys priima karo pabėgėlius. Pagal pabėgėlių skaičių, tenkantį vienam gyventojui, Lietuva užima trečią vietą tarp visų ES šalių. Lietuvoje yra registruota beveik 60 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos, o tai sudaro apie 2 proc. visų šalies gyventojų ir apie pusę visų užsieniečių. Daugiau nei trečdalis visų pabėgėlių – vaikai.