BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Darbe COVID-19 užsikrėtusiems darbuotojams didesnės ligos išmokos: ką turi padaryti darbdavys

Data

2021 01 20

Įvertinimas
5
2021 01 21_SADM_aktualu susirgusiems covid vykdant profesine veikla_2.jpg

Medikai, pareigūnai ar švietimo darbuotojai laikino nedarbingumo laikotarpiu gali gauti didesnę ligos išmoką, jeigu COVID-19 liga užsikrečia vykdydami savo profesinę veiklą.

100 proc. darbo užmokesčio „į rankas“ dydžio siekianti ligos išmoka priklauso darbuotojams, dirbantiems sveikatos, visuomenės saugumo, viešosios tvarkos palaikymo ar švietimo srityse, kai kontaktas su sergančiaisiais ir kartu darbovietėje nedirbančiais asmenimis yra neišvengiamas arba būtinas. 

 Ar darbuotojui priklauso didesnė ligos išmoka, kiekvienu atveju nustatoma individualiai, įsitikinus, kad žmogus tikrai užsikrėtė darbo metu, teikdamas paslaugas pacientams, mokiniams ar gyventojams.

 Ką turi padaryti darbdavys. Sveikatos, visuomenės saugumo, viešosios tvarkos palaikymo, švietimo įstaigos apie koronavirusu darbe susirgusius darbuotojus turi informuoti „Sodrą" . Įstaiga per 5 darbo dienas turi patvirtinti „Sodrai“, kad darbuotojas COVID-19 liga užsikrėtė vykdydamas profesinę veiklą. Darbuotojui skiriama 77,58 proc. dydžio nuo atlyginimo „ant popieriaus“ ligos išmoka.

Jeigu darbdavys „Sodrai“ nepatvirtina, kad darbuotojas užsikrėtė darbo vietoje, darbuotojui skiriama ligos išmoka siekia 62,06 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.