Atsakingiausioms šalies įmonėms įteikti nacionaliniai apdovanojimai

Data

2021 03 25

Įvertinimas
2
2021 03 22 SADM NAVA_web-01.jpg
Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2020

Darbuotojų gerove besirūpinančioms, bendruomenes stiprinančioms, aplinką tausojančioms ir toleranciją didinančioms įmonėms ketvirtadienį įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2020“.

Pagrindinį apdovanojimą „Metų socialiai atsakinga įmonė 2020“ pelnė UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“. Bendrovė įvertinta už socialiai atsakingą veiklą ir vertybių puoselėjimą visose socialinės atsakomybės srityse. Kitos įmonės pelnė apdovanojimus nominacijose „Metų darbovietė“, „Aplinkai draugiškiausia įmonė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“ ir „Socialinę integraciją didinanti įmonė 2020“. Iš viso įteikta 16 apdovanojimų mažoms, vidutinėms ir didelėms įmonėms.

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2020

„Lietuvos įmonės vykdo vis daugiau socialinės atsakomybės veiklų, stiprindamos savo organizacijas, atsigręždamos į darbuotojus ir jų šeimas, kurdamos glaudesnius ryšius su bendruomenėmis, tausodamos aplinką. Jos turi aiškias vizijas ir daug įvairių iniciatyvų, kurios tampa pavyzdžiu kitoms įmonėms, ypač toms, kurios dar tik žengia pirmuosius žingsnius link socialinės atsakomybės“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Ji pažymėjo, kad visos socialinės atsakomybės veiklos kuria teigiamus pokyčius ir yra vertinamos šalies žmonių, todėl tikimasi, kad ateityje socialinė atsakomybė taps neatsiejama šalies įmonių kultūros dalimi.

Pasak Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų komisijos pirmininkės Aušros Putk, Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų konkursas kasmet sulaukia vis didesnio įmonių susidomėjimo.

„Įmonių socialinė atsakomybė neliko antrame plane net ir tada, kai įprastą gyvenimą mūsų šalyje sukaustė pandemija. Tą įrodo augančios konkurso dalyvių gretos. Šį kartą NAVA konkursui pateikta keliomis dešimtimis daugiau paraiškų nei ankstesniais metais. Nors verslas susidūrė su dideliais iššūkiais, yra įmonių, kurios net ir tokioje sudėtingoje situacijoje elgiasi socialiai atsakingai ir rūpinasi  darbuotojais, bendruomenėmis ir aplinka“, – sakė A. Putk.

Ji pridūrė, kad šiemet komisija nusprendė nominacijas „Metų darbovietė 2020“ ir „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2020“ didelių įmonių kategorijoje skirti ne vienai įmonei, kaip būdavo daroma anksčiau, o kelioms įmonėms, kurių nuveikti prasmingi darbai nusipelnė tokio įvertinimo.

„Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2020“ konkursui 58 Lietuvos įmonės pateikė 89 paraiškas, iš kurių komisija rinko kiekvienos nominacijos laimėtojus mažų, vidutinių ir didelių įmonių kategorijose. Naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai balsuodami rinko „Metų bendruomeniškiausias įmones“, todėl iš viso šioje kategorijoje buvo apdovanotos net 6 įmonės: trys – sulaukusios didžiausio komisijos įvertinimo, ir trys – sulaukusios daugiausia visuomenės balsų.

Pagrindinis apdovanojimas „Metų socialiai atsakinga įmonė 2020“ 

„Metų darbovietė 2020“

„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2020“

„Socialinę integraciją didinanti įmonė 2020“

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2020“

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2020“ – „Delfi“ skaitytojų balsas

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai – nuo 2008 metų vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam žmogui bei skatinti šalies įmones diegti veikloje socialinės atsakomybės principus.

Nuo 2013 metų šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.