BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Užimtumo ir socialinių inovacijų (EaSI) programa

Užimtumo ir socialinių inovacijų (EaSI) programa – tai Europos finansinė priemonė, kurią tiesiogiai valdo Europos Komisija, siekdama remti užimtumą, socialinę politiką ir darbuotojų judumą visoje ES. EaSI finansavimas skirtas išbandyti reformų idėjas vietoje, jas įvertinti, o geriausias – pritaikyti visose valstybėse narėse. EaSI esmė yra socialinės inovacijos, ypatingą dėmesį skiriant jaunimui. Ši programa socialinių inovacijų veiklai skirs 10–14 mln. EUR per metus.

 

EaSI jungia tris ES programas, kurios 2007–2013 m. buvo vykdomos atskirai:

      PROGRESS (Užimtumo ir socialinio solidarumo programa), kuri rėmė ES užimtumo, socialinės įtraukties, socialinės apsaugos, darbo sąlygų, kovos su diskriminacija ir lyčių lygybės politikos plėtrą ir koordinavimą;

       EURES (Europos užimtumo tarnybos), Europos Komisijos ir valstybių narių valstybinių užimtumo tarnybų bendradarbiavimo tinklas, skatinantis darbuotojų judumą;

     mikrofinansų priemonė PROGRESS, kuria siekiama didinti galimybę gauti mikrokreditus asmenims, norintiems pradėti arba plėsti smulkųjį verslą.

 

Nuo 2014 m. sausio mėn. šios programos tapo trimis EaSI veiklos kryptimis. Sujungdama šias programas į vieną bendrą programą Komisija tikisi remtis jų praeities sėkme ir siekti bendrų tikslų ES užimtumo ir socialinės politikos srityse. Tikimasi, kad šis sprendimas padės geriau koordinuoti programas, labiau suderinti politiką bei padidinti įgyvendinimo ir valdymo efektyvumą.

EaSI nėra atskira programa. Kartu su Europos socialiniu fondu (ESF) ir Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondu (EGF) ji sudaro nuoseklų ES programų rinkinį, kuriuo 2014–2020 m. bus skatinamas užimtumas, socialinė apsauga ir socialinė įtrauktis bei geresnės darbo sąlygos.

Ši priemonė yra ES dešimties metų trukmės augimo strategijos dalis, remianti „Europa 2020“ užimtumo ir socialinių tikslų įgyvendinimą. Ji taip pat remia septynių 2010 m. pradėtų pavyzdinių iniciatyvų diegimą, ypač Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi planą, Naujų įgūdžių ir darbo vietų kūrimo darbotvarkę ir programą „Judus jaunimas“.

  

Kvietimai teikti paraiškas

Šiame Europos Komisijos svetainės puslapyje pateikiama informacija apie kvietimus teikti paraiškas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-13