BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atstovavimas ES

ES reikalų koordinavimas Lietuvoje vykdomas vadovaujantis Europos Sąjungos reikalų koordinavimo taisyklėmis, patvirtintomis 2004 m. sausio 9 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 21. Šios taisyklės taikomos ministerijoms, Vyriausybės įstaigoms ir įstaigoms prie ministerijų, kurios dalyvauja sprendimų ES institucijose nagrinėjamais klausimais priėmimo ir įgyvendinimo procese. 

ES reikalų koordinavimo taisyklėmis nustatyta Lietuvos Respublikos pozicijų Europos Sąjungos institucijose rengimo, derinimo ir pristatymo tvarka, ES teisės perkėlimo į nacionalinę teisę ir įgyvendinimo tvarka. Pozicijos rengiamos, derinamos, ES teisė perkeliama naudojantis Lietuvos narystės ES informacine sistema (LINESIS).

Lietuvos Respublikos pozicijos dėl pasiūlymų priimti ES teisės aktus, taip pat pozicijos ES tarybų posėdžiams, pozicijos dėl Europos Komisijos pradėtų Europos Sąjungos teisės pažeidimo procedūrų, ES teisės perkėlimo ir įgyvendinimo klausimai svarstomi Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) posėdžiuose. Šią komisiją sudaro Europos Sąjungos reikalus kuruojantys viceministrai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai komisijoje atstovauja viceministras Eitvydas Bingelis.

Ministerijoje ES pozicijos rengiamos ir derinamos, ES teisės perkėlimas ir įgyvendinimas vykdomas vadovaujantis ministerijos darbo reglamentu ir ES reikalų koordinavimo vidaus tvarkos taisyklėmis.

Naudingos nuorodos:

Europos Sąjungos reikalų svarstymo LR Seime reglamentas