BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


2030 m. ES socialinės politikos prioritetai užimtumo, įgūdžių ir socialinės apsaugos srityse

2030 m. ES socialinės politikos prioritetai  užimtumo, įgūdžių ir socialinės apsaugos srityse


2021 m. kovo 4 d. Europos Komisija paskelbė Europos socialinių teisių ramsčio veiksmų planą, kuriame išdėstė siekį sukurti socialiniu požiūriu stiprią Europą, kurioje daugiausia dėmesio būtų skiriamas darbo vietų užtikrinimui, Europos Sąjungos piliečių įgūdžių tobulinimui ir skurdo bei socialinės atskirties mažinimui.
Europos socialinių teisių ramsčio veiksmų plane apibrėžiami konkretūs veiksmai, kuriais siekiama toliau įgyvendinti Europos socialinių teisių ramsčio principus bendromis valstybių narių ir ES pastangomis, taip pat aktyviai dalyvaujant socialiniams partneriams ir pilietinei visuomenei.

Šiame veiksmų plane nustatyti trys pagrindiniai tikslai, kurių ES turi pasiekti iki 2030 m.:

  • iki 2030 m. darbą turėtų turėti ne mažiau kaip 78 proc. 20–64 metų amžiaus gyventojų;
  • mokymuose kasmet turėtų dalyvauti bent 60 proc. visų suaugusiųjų;
  • žmonių, patiriančių skurdo arba socialinės atskirties riziką, skaičius iki 2030 m. turėtų būti sumažintas bent 15 milijonų, iš jų – bent 5 mln. vaikų.

                                                                       

Valstybėms keliami ir papildomi tikslai užimtumo, įgūdžių ir socialinės apsaugos srityse:

  • lyčių užimtumo skirtumą sumažinti bent perpus, palyginti su 2019 m. Tai bus labai svarbu siekiant didesnės lyčių lygybės ir kad būtų pasiektas visų darbingo amžiaus asmenų užimtumo rodiklis;
  • padidinti formaliojo ikimokyklinio ugdymo ir priežiūros paslaugų teikimą ir taip padėti geriau suderinti profesinį ir asmeninį gyvenimą, o moterims – aktyviau dalyvauti darbo rinkoje;
  • sumažinti nesimokančio ir nedirbančio 15–29 m. amžiaus jaunimo dalį nuo 12,6 proc. (2019 m. duomenimis) iki 9 proc., pirmiausia gerinant jaunimo užimtumo perspektyvas.
  • bent 80 proc. 16–74 m. amžiaus asmenų turėtų turėti bazinius skaitmeninius įgūdžius – tai svarbi įtraukties ir dalyvavimo darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime sąlyga skaitmeninę pertvarką įgyvendinusioje Europoje;
  • mokyklos nebaigusių asmenų skaičių reikėtų toliau mažinti, ypač didinti viduriniame ugdyme dalyvaujančių asmenų skaičių.

Nacionaliniai strateginiai socialinės politikos tikslai atitinka Europos socialinių teisių ramsčio veiksmų plane numatytus tikslus ir principus.  Į 2021 - 2030 m. Nacionalinį pažangos planą įtraukti uždaviniai, susiję su pajamų nelygybės mažinimu, pažeidžiamų grupių gerovės didinimu, įtraukesne darbo rinka, aplinkos šeimai gerinimu, neįgaliųjų gerovės didinimu, socialinio aktyvumo ir bendruomeniškumo stiprinimu.

 

Susijusios nuorodos:

 


 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-19