Atstovavimas EESRK

Atstovavimas Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (toliau – EESRK) yra patariamoji Europos Sąjungos (toliau – ES) institucija.

Atskiroms tikslinėms grupėms atstovauja po 3 Komiteto narius. Priimant įvairius ES teisės aktus, komiteto nariai, savo šalyse atstovaujantys įvairiausiems ekonominiams, socialiniams, profesiniams ir kultūriniams interesams, konsultuoja ir pataria Europos Komisijai, ES Tarybai ir Europos Parlamentui.

Nuo 2020 m. vasario 1 d. komitetą sudaro 329 nariai. Lietuvai komitete numatytos 9 vietos.

Atsižvelgiant į EESRK reikšmę ES teisėkūros procese yra svarbu bendradarbiauti su Lietuvos deleguotais komiteto nariais, siekiant užtikrinti, kad ES politika ir teisėkūra būtų demokratiškesnė ir efektyviau tenkintų tiek ES, tiek Lietuvos piliečių poreikius bei kad komiteto nuomonė labiau atspindėtų Lietuvos interesus ir pozicijas.

Parengus naują Lietuvos kandidatų atrankos į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą tvarką, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2020 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 760 „Dėl Lietuvos Respublikos kandidatų į 2020–2025 metų Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius“, patvirtino Lietuvos Respublikos kandidatus į 2020–2025 metų EESRK narius.

I grupė – darbdavių organizacijų atstovai

Alfredas Jonuška

Gintaras Morkis

Emilis Ruželė

II grupė – darbuotojų organizacijų atstovai

Tatjana Babrauskienė

Kristina Krupavičienė

Irena Petraitienė

III grupė – kitų visuomenės interesų grupių organizacijų atstovai

Dovilė Juodkaitė

Kęstutis Kupšys

Elena Sinkevičiūtė

 

2020 m. spalio 2 d.  buvo patvirtintas Europos Sąjungos Tarybos sprendimas (sprendimas lietuvių ir anglų kalba),  kuriuo skiriami Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariai laikotarpiui nuo 2020 m. rugsėjo 21 d. iki 2025 m. rugsėjo 20 d.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. rugsėjo 16 d. nutarimu Nr. 983 „Dėl Lietuvos Respublikos kandidatų į 2015-2020 metų Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius“ į EESRK deleguoti nariai ir jų veiklos ataskaitos:

I grupė – darbdavių organizacijų atstovai

II grupė – darbuotojų organizacijų atstovai

III grupė – kitų visuomenės interesų grupių organizacijų atstovai

 

2020 metais Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete keisis 9 deleguoti Lietuvos atstovai. Buvo parengta nauja Lietuvos kandidatų atrankos į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą tvarka.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 760 „Dėl Lietuvos Respublikos kandidatų į 2020–2025 metų Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius“, patvirtinti Lietuvos Respublikos kandidatai į 2020–2025 metų EESRK narius. Nutarimą galite rasti čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-07