BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įvaikinau vaiką

Įvaikinau vaiką: kas man priklauso?

Išmokos Socialinės paslaugos

Teisine prasme įvaikintojai laikomi vaiko tėvais pagal įstatymą, todėl įtėviams ir jų įvaikiams iš esmės priklauso visos garantijos, kurios numatytos tėvams ir jų vaikams.

Išmokos

Išmokos įvaikinus vaiką, kurios sutampa su išmokomis vaikui gimus

Plačiau skaitykite  skiltyje „Auginu vaiką".

  • Tėvystės išmoka gali būti mokama motinystės socialiniu draudimu apdraustam įtėviui, jeigu jam suteikiamos tėvystės atostogos ir jis iki pirmosios tėvystės atostogų dienos turi sukaupęs ne trumpesnį nei 12 mėnesių motinystės socialinio draudimo stažą per paskutinius 24 mėnesius. Tėvystės atostogos turi būti suteikiamos per tris mėnesius nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo arba sprendimo vykdymo pradžios, o įvaikinus du ir daugiau vaikų – per šešis mėnesius. Atostogos nesuteikiamos tuo atveju, kai įvaikinamas sutuoktinio vaikas arba kai įtėviui tam pačiam vaikui prižiūrėti jau buvo suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti.
  • Vaiko priežiūros išmoka gali būti mokama įvaikį prižiūrinčiam vienam iš motinystės socialiniu draudimu apdraustų įtėvių ar kriterijus atitinkančių senelių, jeigu vaiko priežiūros atostogų išėjęs asmuo iki pirmosios vaiko priežiūros atostogų dienos turi sukaupęs ne trumpesnį nei 12 mėnesių motinystės socialinio draudimo stažą per paskutinius 24 mėnesius. Vienintelis išskirtinumas, kad vaiko priežiūros išmoka mokama 12 arba 24 mėnesius pasirinktinai, nepaisant įvaikinto vaiko amžiaus, t. y. iki vaikui sueis 18 metų. Vaiko priežiūros atostogos vaiko įvaikinimo atveju turi būti suteikiamos per vieną mėnesį nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo arba sprendimo vykdymo pradžios. Atostogos nesuteikiamos, kai įvaikinamas sutuoktinio vaikas arba kai įmotei (įtėviui) tam pačiam vaikui prižiūrėti jau buvo suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti.
  • Vienkartinė išmoka vaikui priklauso netgi tuo atveju, jeigu ji kartą buvo išmokėta už tą patį vaiką kitiems asmenims.
  • Vaiko pinigai mokami kiekvienam vaikui.
  • Papildoma išmoka prie vaiko pinigų mokama, jeigu vaikas turi negalią, taip pat jeigu šeima yra gausi arba nesipasiturinti. 
  • Išmoka privalomosios pradinės karo tarnybos kario vaikui mokama, jeigu įtėvis ar įmotė yra pašauktas ar savanoriškai atlieka privalomąją pradinę karo tarnybą.
  • Išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaikui mokama įtėviams, kurie mokosi, studijuoja arba praėjus ne daugiau nei 12 mėnesių po mokslų, jeigu jie neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokų iš „Sodros“, negauna išmokos įvaikinus vaiką ir atitinka kitus reikalaujamus kriterijus.  

Išmoka įvaikinus vaiką

Įvaikinus vaiką vienam iš įtėvių nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, o skubaus vykdymo atveju – nuo sprendimo vykdymo pradžios, gali būti mokama speciali išmoka. Jos dydis siekia 320 eurų per mėnesį ir ji gali būti mokama dvejus metus nuo įvaikinimo, ne ilgiau, iki vaikui sukaks 18 metų. 

Išmoka įvaikinus vaiką gali nepriklausyti, jeigu vienas iš vaiko įtėvių turi teisę gauti vaiko priežiūros išmoką iš „Sodros“ ir ji yra didesnė nei 320 eurų. Jeigu „Sodros“ išmoka mažesnė, tuomet šalia vaiko priežiūros išmokos mokamas skirtumas, kad bendra išmokų suma nebūtų mažesnė nei 320 eurų. 

KUR KREIPTIS: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę arba prašymą pateikti spis.lt 

Kas priklauso vaikams, jų tėvams, įtėviams ar globėjams pagal Išmokų vaikams įstatymą 2021 m. ?

Socialinės paslaugos

Paslaugas įtėviams ir įvaikintiems vaikams teikia kiekvienoje savivaldybėje veikiantys Globos centrai. Jie konsultuoja ir informuoja asmenis, pageidaujančius įvaikinti vaikus, vykdo pasirengimo įvaikinti mokymus pagal specialią Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK), vertina asmenų pasirengimą ir teikia išvadas dėl tinkamumo tapti įtėviais.

Globos centrai koordinuoja pagalbos teikimą vaikus įvaikinusioms šeimoms. Visos pagalbos paslaugos įtėviams ir įvaikintiems vaikams gali būti teikiamos tik įtėvių prašymu. Siekdami padėti išspręsti iškilusias problemas, atsiradus naujam šeimos nariui, bei palaikyti šeimas, Globos centrai įtėviams organizuoja ir veda tęstinius mokymus, savitarpio paramos grupių užsiėmimus, teikia individualias konsultacijas ir kitas paslaugas. 

Paslaugos įtėviams ir įvaikintiems vaikams

Informacija apie įvaikinimą: 

Globos centrai Viskas apie globą

Įvaikinimo ir globos skambučių linija:

Įvaikinimo ir globos skambučių linija

Emocinė ir psichologinė pagalba:

Tėvų linija Pagalbos vaikams linija

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-07