Neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai - laisvės kovų dalyviai

 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro teikimu skiriamos Lietuvos Respublikos I ar II laipsnio  valstybinės pensijos (I laipsnio – 4 valstybinių pensijų bazių (VPB) dydžio (232 Eur); II laipsnio – 2 VPB dydžio (116 Eur)). Taip pat Valstybinių pensijų įstatymu jiems nustatyta teisė į nukentėjusiųjų asmenų valstybinę pensiją, kuri mokama nepaisant asmens gaunamų draudžiamųjų pajamų, todėl laisvės kovų dalyvis turi teisę rinktis, kuri iš valstybinių pensijų jam turi būti mokama.   


Valstybines našlių ir našlaičių pensijas nustatytomis sąlygomis turi teisę gauti mirusių valstybinių pensijų gavėjų sutuoktiniai ir vaikai.

 
Transporto lengvatos (Transporto lengvatų įstatymas):
Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais bei vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 50 procentų nuolaida.
 

Laisvės kovų dalyviai yra laikomi apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis. Sveikatos draudimo įstatymo 10 straipsnyje nustatyta vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų apdraustiesiems kompensavimo tvarka. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-23