BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Specialiųjų poreikių nustatymas

Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nuostatos numato, kad sprendimus dėl specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo priima Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT).

Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gruodžio 27 d. įsakymas Nr. A1-765/V-1530 „Dėl Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Specialieji nuolatinės slaugos poreikiai gali būti dviejų lygių:

  1. pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis;

  2. antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Specialieji nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiai gali būti dviejų lygių:

  1. pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis;

  2. antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.

Specialusis nuolatinės slaugos, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiai nustatomi kompleksiškai vertinant asmens sveikatos būklę ir galimybes būti savarankiškam kasdienėje veikloje. 

Tikslinių kompensacijų dydžius galima rasti čia 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-20