BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Negalios nustatymo sistemos tobulinimas

Socialinė apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendindama projektą „Negalios nustatymo tobulinimas“, kartu su Pasaulio banko, Europos Komisijos struktūrinių reformų rėmimo generalinio direktorato ekspertais parengė ataskaitą  „Negalios politika ir negalios vertinimo sistema Lietuvoje“. 

Kartu su Europos komisija ir Pasaulio Banko ekspertais vykdomu projektu „Neįgalumo vertinimo sistemos tobulinimas Lietuvoje“ (toliau – projektas) siekiama pertvarkyti negalios sistemą taip, kad būtų tenkinami neįgaliųjų individualūs poreikiai ir būtų sudarytos visapusiškos ir veiksmingos dalyvavimo visuomenėje ir darbo rinkoje  galimybės. Šiam tikslui pasiekti praktiškai išbandytas Pasaulio sveikatos organizacijos sudarytas bendrinis sveikatos ir negalios vertinimo instrumentas WHODAS 2.0  (toliau – klausimynas). Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT) atliko pilotinį tyrimą ir praktiškai išbandė klausimyno tinkamumą asmens negaliai vertinti. Į pilotinį tyrimą buvo įtraukta daugiau kaip 2000 asmenų, kuriems negalia vertinama pirmą kartą. Pasaulio banko ekspertai įvertino ir apibendrino surinktą informaciją, parengė pilotinio tyrimo ataskaitos projektą, kuriame pateikė išvadas ir rekomendacijas dėl siūlomo įrankio panaudojimo Lietuvoje. Galutinis ataskaitos projektas bus pristatytas suinteresuotoms institucijoms ir NVO.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-28