BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pagalbos koordinavimo modelis

Pagalbos koordinavimo modelis: kaip jis veiks? 

Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra (Agentūra) nustatys neįgalumo lygį (vaikams) ar dalyvumo lygį (suaugusiems) bei individualios pagalbos išlaidų kompensacijos poreikius (vaikams ir suaugusiems). Agentūros pagalbos vadybininkas sudarys pagalbos planą ir perduos informaciją apie nustatytą poreikį pagalbos teikėjams:

Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą, kad išduotų techninės pagalbos priemones.

Lietuvių gestų kalbos vertimo centrą, jei reikia gestų vertėjo paslaugų.

Užimtumo tarnybą dėl pagalbos įsidarbinant ar kitų paslaugų.

Savivaldybei, kurioje gyvenate, kad, atsižvelgiant į poreikius, būtų suteiktos socialinės ir socialinės reabilitacijos paslaugos (pagalba namuose, socialinė globa, institucinė globa ir kt.); asmeninė pagalba, mobilumo paslauga, būsto pritaikymo, švietimo pagalba ir kt.

Agentūros pagalbos vadybininkas bendradarbiaus su nurodytomis įstaigomis ir stebės, kaip įgyvendinamas pagalbos planas, bei pagal poreikį jį koreguos. 

Kai Agentūra nustatys neįgalumo ar dalyvumo lygį, reikia kreiptis į „Sodrą“ su prašymu skirti šalpos negalios arba negalios pensiją. Kai bus įvertinti individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikiai, reikia kreiptis į savivaldybę su prašymu skirti tikslinę kompensaciją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-30