BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacijos prieinamumas žmonėms su negalia

Informacijos prieinamumas žmonėms su negalia valstybės ir savivaldybių įstaigose nuo 2024 m. sausio 1 d.

 

Be žmogaus su negalia atskiro kreipimosi 

Interneto svetainėse turi būti skelbiama informacija lengvai suprantama ir lietuvių gestų kalba apie: institucijos vykdomas funkcijas; teikiamas paslaugas, pagalbą; kontaktus visuomenės konsultacijoms; institucijos ar įstaigos darbo laiką; apie interneto svetainės turinį, struktūrą; svarbius pranešimus ir kvietimus į institucijos ar įstaigos organizuojamus renginius; dažnai užduodamus klausimus. 

Susirašinėjant su žmogumi, institucijomis ar įstaigomis  el. laiškais, raštais  turės: parengti prieinamą silpnaregiams ir akliesiems tekstą, kurį būtų galima perskaityti su ekrano skaitymo programa; naudoti parengtą prieinamo rašto blanką  (nuoroda į dokumentą), pritaikytą žmonėms, turintiems regėjimo sutrikimų; el. laiškų šriftas, jo dydis ir stilius bei parašo el. laiške šablonas turi būti pritaikytas asmenims su regos negalia.

Kai žmogus su negalia kreipsis informacijos, valstybės arba savivaldybės institucija nustatyta tvarka turi pateikti informaciją žmogaus su negalia pasirinktu prieinamu bendravimo būdu: lengvai suprantama, lietuvių gestų kalba arba Brailio raštu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-30