BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lygių galimybių tinklas

Apie Lygių galimybių tinklą

Lygių galimybių tinklas - tai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių, moterų ir vyrų lygių galimybių grupės kuruojamas bendradarbiavimo mechanizmas.

Lygių galimybių tinklas susideda iš valstybės institucijų bei įstaigų atstovų, savivaldybių administracijų atstovų, taip pat socialinių partnerių - nevyriausybinių organizacijų ir tyrėjų, kurie tiesiogiai dirba su diskriminacija, lyčių lygybe, smurtu artimoje aplinkoje ar atskiromis socialinėmis grupėmis.

Lygių galimybių tinklas skirtas sudaryti sąlygas valstybės ir savivaldybės insitutcijoms bei įstaigoms priimti duomenimis grįstus sprendimus, taip pat siekiant greitai ir efektyviai dalintis aktualia informacija bei konsultuotis su socialiniais partneriais lygių galimybių klausimais.

Lygių galimybių tinklo sekretoriatas

Informacija teikiama el. paštu [email protected]

 

Lygių galimybių tyrėjų tinklas

Lygių galimybių tyrėjų tinklas - nacionaliniu mastu veikianti patariamoji grupė, susidedanti iš aukštojo mokslo institucijų, privačių įstaigų atstovų, mokslininkų, tyrėjų, ekspertų. Lygių galimybių tyrėjų tinklas veikia platesnio bendradarbiavimo mechanizmo, Lygių galimybių tinklo, sudėtyje.

Lygių galimbių tyrėjų tinklas jungia tyrėjus, kurie tiria:

  • lygias galimybes, diskriminaciją, žmogaus teises bei pažeidžiamų socialinių grupių iššūkius;
  • lyčių lygybę;
  • smurtą artimoje aplinkoje.

Lygių galimybių tyrėjų tinklas bendradarbiauja su lygių galimybių ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politiką formuojančiomis ir įgyvendinančiomis institucijomis, šioms institucijoms teikia pasiūlymus dėl lygių galimybių ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politikos bei jos įgyvendinimo.

Tinklo nariai atrenkami bei veikla organizuojama laikantis Lygių galimybių tyrėjų tinklo nuostatų.

Lygių galimybių tyrėjų tinklo narių atranka

Šiuo metu atranką į Lygių galimybių tyrėjų tinklą nėra vykdoma, apie vykstančią atranką bus skelbiama ministerijos interneto svetainėje. Tinklo narių kadencija yra treji metai. Asmenys, norėdami dalyvauti tinklo veikloje, turi atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

  • tyrinėti politikos sritį, priklausyti akademinei bendruomenei – būti tam tikros aukštosios mokyklos dėstytojas, akademikas, mokslininkas arba privačios įstaigos (institucijos, organizacijos ar kt.), užsiimančios viešosios politikos tyrimais, tyrėjas ar ekspertas;
  • iki paraiškos pateikimo turėti ne mažesnę kaip 3 (trejų) metų patirtį įgyvendinant politiką ir (ar) per paskutinius 5 (penkerius) metus iki paraiškos pateikimo būti parašius ir publikavus ne mažiau kaip 1 (vieną) mokslinį straipsnį apie politikos įgyvendinimą, priklausyti akademinei bendruomenei.

Dabartinė Lygių galimybių tyrėjų tinklo personalinė sudėtis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-05