BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ukrainiečių priėmimas Lietuvoje

Karštosios linijos:

Migracijos linija +370 5 271 7112 (I–IV 7.30–16.30, V 7.30–15.15) www.migracija.lrv.lt

Humanitarinės pagalbos linija +370 684 98 688 (I–IV 8.00–17.00, V 8.00–16.00), +370 673 24 225, +370 600 23 220. 

Apgyvendinimo ir aktualiais pagalbos klausimais linija 1808

Skubioji pagalba (ugniagesiai, policija, greitosioji medicinos pagalba) visą parą 112. Informacija teikiama lietuvių, lenkų, rusų ir anglų kalbomis. Jei negalite kalbėti, nelaimės atveju siųskite SMS žinutę numeriu 112 (palauga galima tik iš lietuviškų telefono numerių). Daugiau informacijos www.112.lt 

Konsulinis skyrius Ukrainos ambasada Lietuvoje: V. Kudirkos g. 22, Vilnius, tel. +370 5 233 07 82, +370 655 501 94 (karštoji linija), el. p. [email protected]https://lithuania.mfa.gov.uawww.facebook.com/ukr.embassy.Lithuania

Įsidarbinimas Lietuvoje 1883, +370 661 10 885, www.uzt.lt/ua

Informacija apie sveikatos paslaugas +370 5 232 2222,  www.ligoniukasa.lrv.lt

Vakcinacija nuo COVID-19 1808 (iš nelietuviško numerio +370 66 01 1808),  www.koronastop.lrv.lt

Pagalba susidūrusiems su prekyba žmonėmis 8 800 91119, skambinant iš užsienio +370 61691119

Nuo 2023 m. sausio 1 d. Ukrainos karo pabėgėliams išduodami (keičiami) skaitmeniniai leidimai laikinai gyventi Lietuvoje.

Svetainėje www.migracija.lt susikūrus paskyrą su pasirinktu elektroninio pašto adresu, prašome užpildyti prašymą ir pateikti reikiamą informaciją apie save. Ją patikrinę ir palyginę su turimais duomenimis Migracijos departamento darbuotojai išduos skaitmeninį leidimą laikinai gyventi, galiosiantį nuo 2023 m. kovo 5 d. iki 2024 m. kovo 4 d. Gautą dokumentą rasite savo MIGRIS paskyrose ir galėsite jį išsisaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose arba atsispausdinti. Vaizdinę instrukciją instrukciją  rasite čia: www.youtube.com.

Naujai į Lietuvą atvykę ir Migracijos departamente dar neregistruoti karo pabėgėliai dėl skaitmeninio leidimo laikinai gyventi Lietuvoje turi kreiptis per MIGRIS informacinę sistemą, tačiau vieną kartą teks apsilankyti jų pasirinktame Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuje.

Skyriai, kuriuose priimami ukrainiečių prašymai dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu išdavimo:

  • Vilniuje, Vytenio g. 18;
  • Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57;
  • Klaipėdoje, Kauno g.;
  • Šiauliuose, Aušros al. 19;
  • Panevėžyje, Beržų g. 46;
  • Alytuje, Jotvingių g. 8;
  • Marijampolėje, Kęstučio g. 1;
  • Tauragėje, Stoties g. 15;
  • Telšiuose, Žemaitės g. 34;
  • Utenoje, Maironio g. 4;
  • Visagine, Veteranų g. 13;
  • Šalčininkuose, Architekto g. 4;
  • Elektrėnuose, Draugystės g. 32. 

Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai registruojami tik Migracijos departamento teritorinių padalinių darbo laiku (I-IV 7.30-16.30 val., V 7.30–15.15 val.).

Po registracijos Jūs galėsite:

  • gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (1 metams);
  • nacionalinę vizą (1 metams).

Maitinimas 

Maisto davinius ir higieninius paketus dalina:

  • Per pirmąsias tris dienas (per 72 val.) 
    • Alytaus Ukrainiečių registracijos centras (Juozapavičiaus g. 33, Alytus).
    • Savivaldybės, kurioje apsistojote, nevyriausybinės organizacijos.
      Daugiau informacijos: Humanitarinės pagalbos linija (I–IV 8.00–17.00, V 8.00–16.00) +370 684 98 688. Nevyriausybinės organizacijos – https://www.redcross.lt/https://maltieciai.lt/https://www.caritas.lt/
  • Nuo 2023 m. vasario 27 d. svetainėje www.maistobankas.lt/ukraina prisiregistravusiems ukrainiečiams bus išduodamos 20 eurų vertės kortelės, kurios kas savaitę, bus papildytos papildomais 20 eurų, jei karo pabėgėlis dar nebus gavęs leidimo gyventi Lietuvoje.
    Paramos išdavimo eiga:
    1. Ukrainos karo pabėgėlis registruojasi „Maisto banko“ svetainėje www.maistobankas.lt/ukraina, ten užpildo anketą ir svarbiausia – teisingai suveda unikalų asmens ILTU kodą (šis kodas skiriamas registruojantis Migracijos departamente, kodas prasideda skaičiumi 9);
    2. Gavęs teisingai užpildytą anketą, „Maisto banko“ atstovas patikrins ar asmuo dar nėra gavęs leidimo gyventi Lietuvoje. Jei leidimas dar nesuteiktas, per savaitę susisieks su paramos prašančiu asmeniu – jam bus išsiųsta sms žinutė su data, vieta ir laiku, kada galima atsiimti kortelę.
    3. Asmeniui atvykus nurodytu laiku, jam bus išduota 20 eurų vertės kortelė, atidavimo faktas užfiksuojamas asmens parašu.
    4. Po savaitės, „Maisto banko“ atstovas vėl patikrins, ar kortelę atsiėmęs asmuo dar negavo leidimo gyventi Lietuvoje. Jei leidimas nesuteiktas – išduota kortelė bus papildyta papildomais 20 eur. Kortelės išdavimo faktas fiksuojamas asmens parašu, kurį ukrainietis galės padėti atvykęs fiziškai arba nuotoliniu būdu – gavęs atsiųstą pasirašymo nuorodą į savo el. paštą arba sms žinute. Lygiai tokiu pačiu principu kortelė bus išduodama ir kitus kartus.

Ką svarbu žinoti ukrainiečiams, norintiems įsidarbinti ar pradėjus dirbti? (lankstinukas ukrainiečių kalba)

Ką svarbu žinoti ukrainiečiams, norintiems įsidarbinti ar pradėjus dirbti? (lankstinukas rusų kalba)

Ką svarbu žinoti ukrainiečiams, norintiems įsidarbinti ar pradėjus dirbti? (lankstinukas anglų kalba)

1. Ką svarbu žinoti darbdaviams?

  • Ukrainos piliečiai, jų šeimos nariai ir asmenys be pilietybės, gyvenantys Ukrainoje, pasitraukę iš Ukrainos į Lietuvos Respubliką dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų, visais atvejais yra atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti Lietuvos Respublikoje ir / ar sprendimą dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams, todėl juos įdarbinti ketinantiems Lietuvos Respublikos darbdaviams į Užimtumo tarnybą dėl leidimų dirbti ir / ar sprendimų dėl darbo atitikties išdavimo kreiptis nereikės;
  • darbdaviai, sudarę darbo sutartį su minėtais užsieniečiais, privalo pateikti nustatytos formos pranešimą per SODROS informacinę sistemą EDAS. Nurodytas pranešimas apie užsieniečio įdarbinimą turi būti pateikiamas ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki užsieniečio įdarbinimo dienos;
  • užimtumo tarnyba aktyviai bendradarbiauja su vyriausybinėmis organizacijomis, savivaldybėmis, verslo atstovais ir socialiniais partneriais, siekdama suteikti pagalbą savo šalį palikusiems Ukrainos gyventojams; 

Daugiau informacijos galite rasti paspaudę žemiau esančias nuorodas:

Lietuvių kalba: Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (uzt.lt).

Anglų kalba: Employment Service - Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (uzt.lt).

Ukrainiečių kalba: Служба зайнятості - Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (uzt.lt). 

2. Ką svarbu žinoti ukrainiečiams?

  • Ukrainos piliečiai, kurie naudojasi beviziu režimu arba turi galiojančią Šengeno vizą, taip pat Ukrainos piliečiai, gavę humanitariniais pagrindais išduotas nacionalines vizas arba leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, turės teisę dirbti ir bus atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti;
  • pateikusieji prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje darbo tikslu bus atleidžiami nuo pareigos gauti Užimtumo tarnybos sprendimą dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams ir galės pradėti dirbti iš karto;
  • teisę dirbti taip pat turės ir Ukrainos piliečiai, pateikę prašymą suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje;
  • už prašymų išduoti nacionalinę vizą ar prašymų suteikti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimą ir sprendimų dėl jų priėmimą valstybės rinkliava nebus imama. 

Registracija Užimtumo tarnyboje:

Konsultacijos teikiamos: 
•    internetu https://uzt.lt/ua/, el. paštu [email protected];
•    telefonu: 1883 arba +370 661 10885  

Konsultuojame anglų, lietuvių ir rusų kalbomis. 

Registruotis galima atvykus į bet kurį Užimtumo tarnybos skyrių.

Visų skyrių kontaktai:  

Kontaktai - Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (uzt.lt)

Užsiregistravus Užimtumo tarnyboje, bus paskirtas aptarnaujantis specialistas, kuris suteiks visą informaciją apie Užimtumo tarnybos teikiamas paslaugas. Užimtumo tarnyba suteiks nemokamas darbo rinkos paslaugas, susijusias su darbo paieška.

Daugiau informacijos galima rasti Užimtumo tarnybos portale, adresu www.uzt.lt. Informacija prieinama lietuvių, anglų, rusų ir ukrainiečių kalbomis.

Sąskaita Lietuvos bankuose

1. Ukrainos piliečiai gali atsidaryti sąskaitą Lietuvos bankuose:

Lietuvoje veikiantys bankai yra pasiruošę atidaryti sąskaitas ir nemokamai teikti pagrindines banko paslaugas karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Kreipiantis į kredito įstaigą dėl sąskaitos atidarymo asmens tapatybei identifikuoti užtenka Ukrainos piliečio paso – biometrinio arba paprasto. Kitus reikiamus dokumentus kiekvienas bankas nustato individualiai.

Prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą, kredito įstaigos grynųjų Ukrainos grivinų į kitas valiutas nebekeičia. Siekiant išvengti tarpbankinių mokesčių, Ukrainos piliečiams, turintiems sąskaitas Ukrainos bankuose ir jų išduotas mokėjimo korteles, siūloma atsidaryti sąskaitą Lietuvoje veikiančiuose bankuose, persivesti lėšas iš Ukrainos banko sąskaitos į sąskaitą Lietuvoje ir naudotis Lietuvoje išduota mokėjimo kortele.  

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-18