BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vaiko teisių apsaugos sistemos centralizacija

Naujienos:

SADM raštas savivaldybėms Dėl vaikų, paimtų iš šeimų, laikino apgyvendinimo (2018 m. birželio 25 d.)

SADM raštas savivaldybėms Dėl Atvejo vadybos ir pagalbos šeimoms organizavimo savivaldybėse (2018 m. gegužės 7 d.)


Medžiaga 2018 m. balandžio 24-26 d. vykusių seminarų savivaldybėms Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimo organizavimo klausimais:

Atvejo vadybos teisinis reguliavimas

Atvejo vadybos organizavimas savivaldybėje

Vaiko globos (rūpybos) organizavimas savivaldybėje nuo 2018 m. liepos 1 d.

Grėsmės vaikui lygio nustatymo tvarkos aprašas


Siekant sukurti nepertraukiamai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą, kuri užtikrintų vienodos praktikos, apsaugant ir ginant vaiko teises ir teisėtus interesus, formavimąsi ir taikymą valstybėje, savalaikį reagavimą į vaiko teisių pažeidimus ir operatyvų sprendimų priėmimą, nuo 2018 m. liepos 1 d. bus centralizuojamas sistemos valdymas ir jos koordinavimas.

Vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos tikslas:  suformuoti nuoseklią ir koordinuotą vaiko teisių apsaugos institucijų sistemą, užtikrinančią tinkamą vaiko teisių ir jo teisėtų interesų apsaugą ir atstovavimą jiems, apibrėžti ministerijų ir kitų valstybės institucijų, susijusių su vaiko teisių apsauga, konkrečius uždavinius, funkcijas, vietą vaiko teisių apsaugos institucinėje sistemoje, nustatyti konkrečios atsakomybės ribas, nustatyti specialiuosius kvalifikacinius reikalavimus vaiko teisių apsaugos specialistams, stiprinti vaiko teisių apsaugos sistemos valdymo ir kontrolės funkcijas, centralizuojant sistemos valdymą ir koordinavimą bei plėtoti ir tobulinti kompleksinių socialinių paslaugų vaikui ir jo šeimai sistemą.

2017 m. rugsėjo 28 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuriuo siekiama pertvarkyti vaiko teisių apsaugos sistemą.

Projektas Vaiko teisių apsaugos sistemos centralizavimas“

Projekto eiga

Dažniausiai užduodami klausimai

Vaiko teisių apsaugos skyrių centralizavimas Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo Nr. I-1234 pakeitimo įstatymo kontekste

Vaiko teisių apsaugos sistemos naujovės Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo kontekste

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-23