BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šeimos kortelė

 

Kam skirta?

Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir negalią turinčius  vaikus (nepaisant amžiaus) auginančios šeimos.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinių globotinių (rūpintinių) iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie yra nesusituokę, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės formos studijų formos, taip pat bendrojo ugdymo mokyklas baigę šių šeimų vaikai laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – šeima, kai kartu su tėvais gyvena vaikas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis, arba darbingo amžiaus nesusituokęs asmuo, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

 

Nuolaidos

Šeimos kortelė garantuoja specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams. Šeimos kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis kortelės partnerių nuolaidomis tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje. Nuolaidų krepšelis yra nuolat kintantis, visos naujienos bei informacija apie partnerius ir nuolaidas skelbiama Šeimos kortelės interneto svetainėje seimos-kortele.lt.

 

Informacija kortelės turėtojams

Prašymą išduoti Šeimos kortelę galima pateikti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau – SPIS) patvirtinant suformuotą preliminarų prašymą (jeigu prieš tai asmuo SPIS naudotojo nustatymuose pažymėjo, jog pageidauja, kad SPIS suformuotų preliminarų prašymą) arba SPIS savarankiškai užpildžius SPIS pateiktą prašymo formą, taip pat prašymą išduoti Šeimos kortelę galima pateikti paštu arba atvykus į Socialinių paslaugų priežiūros departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) (užpildant Šeimos kortelės tvarkos aprašo Priede nustatytą formą bei pateikiant patvirtintas dokumentų kopijas).

Nepateikus prašymo išduoti Šeimos kortelę, ji negali būti gaminama ir siunčiama dėl sustiprintos asmens duomenų apsaugos.

Jeigu šeimos duomenų nėra SPIS sistemoje (taip gali nutikti, pavyzdžiui, jei šeima nepildė prašymo vaiko pinigams), joje verta užsiregistruoti ir prašymą teikti nustatyta tvarka internetu www.spis.lt.

Pagaminta Šeimos kortelė išsiunčiama prašyme nurodytu adresu ne vėliau kaip per 35 darbo dienas nuo  prašymo išduoti Šeimos kortelę gavimo dienos.

Šeimai nemokamai išduodama viena kortelė – ja gali naudotis visi asmenys šeimoje, kurių vardai ir pavardės nurodyti ant kortelės. Jeigu šeimos nariai nori naudotis kortelėmis atskirai, kiekvienas šeimos narys, įtrauktas į Šeimos kortelės turėtojų sąrašą, turi teisę gauti antrą ir paskesnę Šeimos kortelę (už kurios gamybą ir siuntimą reikės sumokėti) ar naudotis Šeimos kortele per mobiliąją Šeimos kortelės programą (nemokamai).

Šeimos kortelė aktyvuojama pirmą kartą prisijungus prie nuolaidų sistemos.

Esant poreikiui identifikuoti Šeimos kortelės turėtojo tapatybę naudojantis kortelę, gali būti prašoma parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Šeimos kortelę praradus, pažeidus ar pasikeitus asmens duomenims, jos turėtojas turi apie tai pranešti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.

 

Informacija partneriams

Viešieji ir privatūs juridiniai asmenys kviečiami prisijungti prie Šeimos kortelės programos. Jie nuolaidas gali teikti trimis lygiais:

  • Kortelės svečio: sudarius elektroniniu būdu bendradarbiavimo sutartį su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu dėl vienkartinių nuolaidų ir įtraukiant į kortelės dalyvių sąrašą;
  • Kortelės draugo: sudarius rašytinę ne trumpesnę kaip 3 mėnesių bendradarbiavimo sutartį su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu, numatant galimybę kiekvieną mėnesį teikti kitokias nuolaidas, suteikiant teisę nuolaidų teikimo metu naudoti kortelės ženklą, Socialinių paslaugų priežiūros departamento išduotus kortelės ženklo lipdukus ir įtraukiant į kortelės dalyvių sąrašą;
  • Kortelės partnerio: sudarius rašytinę ne trumpesnę kaip 6 mėnesių bendradarbiavimo sutartį, numatant įsipareigojimus teikti sutartyje nurodytas nuolaidas visą sutartyje nurodytą laikotarpį, suteikiant teisę naudoti kortelės ženklą, skelbiant informaciją visomis kortelės viešinimo priemonėmis, įskaitant kortelės stendus, svetainės partnerių skiltį, lipdukus, banerius, įtraukimą į kortelės žemėlapį.

Pasirinkęs vieną iš nuolaidų teikimo lygių, viešasis ar privatus juridinis asmuo turi pateikti prašymą Socialinių paslaugų priežiūros departamentui, užpildydamas prašymo formą kortelės interneto svetainėje.

Kortelės svečiui, draugui ar partneriui pasirašius sutartį su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu, išduodamas Šeimos kortelės ženklas, kuris naudojamas nuolaidos teikimo vietoje nuolaidos teikimo laikotarpiu. Pasibaigus kortelės partnerio nuolaidos teikimo terminui ir jo nepratęsus, kortelės partneris praranda teisę naudoti kortelės ženklą.

Įmonės ir įstaigos, kurios nori tapti partneriais, gali kreiptis telefono numeriu: +370 605 65455, arba el. paštu: [email protected]. Techniniais klausimais pildant užklausą, kaip tapti partneriu konsultuoja Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistai telefono numeriais: +370 706 68271+370 706 64244, arba el. paštu: [email protected] 

 

Naujienos


Detalesnę informaciją teikia  Socialinių paslaugų priežiūros departamento Įstaigų licencijavimo ir programų įgyvendinimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žemaitė, tel. 8 706 64266, 8 658 86283, el. p. [email protected] 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-12