BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Poveikio lytims vertinimas (metodika)

Kas tai, trumpai?

Konkretaus politikos pasiūlymo (įstatymo, kito teisės akto, programos ir kt.) tikrinimui skirtas įrankis, kuriuo siekiama išsiaiškinti ir įvertinti pastarojo (galimą) poveikį ar įtaką moterims ir vyrams, siekiant numatyti ir išvengi lygiavertės naudos abiems lytims pusiausvyros sutrikimų ir (ar) ją atstatyti prieš siūlymą patvirtinant.

Kam taikomas?

Teisės aktams, politikos planams, politikos programoms, biudžetams, konkretiems veiksmams, ataskaitoms ar kvietimams atlikti tyrimus. Vertinimas gali būti atliktas ir jau suformuotai politikai įvertinti.

Kodėl naudinga?

Analizė pasitelkiant poveikio lytims vertinimą:

  • padeda nustatyti, ar konkretus pasiūlymas turi (turės) įtakos moterims ir vyrams;
  • įgalina politikos formuotojus vystyti politiką suprantant socioekonominę moterų ir vyrų tikrovę ir suteikia galimybę plėtoti politiką lgiavertiškai atsižvelgiančias į skirtingus moterų ir vyrų poreikius;
  • leidžia iš anksto numatyti teisės akto (ar kito vertinimo objekto), kuriam bus taikomas poveikio lytims vertinimas (poveikio visuomenei bendrai bei moterims ir vyrams atskirai) rezultatus;
  • leidžia išvengti lygiavertės naudos lytims pusiausvyros sutrikimų ir (ar) ją atstatyti.

Kas gali (turėtų) jį naudoti?

Visų lygmenų politikos formuotojai, valstybės ir savivaldybių institucijai bei įstaigos, tyrėjai, nevyriausybinės organizacijos ir kita.

 

Poveikio lytims vertinimo metodika

EIGE Lyčių lygybės vertinio metodika (Europos Lyčių Lygybės instituto kurtas metodikos naudojimo vadovas) (Anglų k.)

Sprendimų projektų poveikio lytims vertinimo metodika (metodikos naudojimo vadovas su Lietuvos pavyzdyžiais) (Lietuvių k.)

 

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-29