BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Poveikio lytims vertinimas (metodika)

Kas tai, trumpai?

Konkretaus politikos pasiūlymo (įstatymo, teisės akto, programos ir kt.) tikrinimui skirtas įrankis, kuriuo siekiama išsiaiškinti ir įvertinti pastarojo (galimą) poveikį ar įtaką moterims ir vyrams, siekiant numatyti ir išvengi lygiavertės naudos abiems lytims pusiausvyros sutrikimų ir/ar ją atstatyti prieš siūlymą patvirtinant.

Kam taikomas?

Teisės aktams, politikos planams, politikos programoms, biudžetams, konkretiems veiksmams, sąskaitoms ir ataskaitoms ar kvietimams atlikti tyrimus. Vertinimas gali būti atliktas ir jau suformuotai politikai įvertinti.

Kodėl naudinga?

Analizė pasitelkiant poveikio lytims vertinimą:

  • padeda nustatyti, ar konkretus pasiūlymas turi(turės) įtakos moterims ir vyrams;
  • įgalina politikos formuotojus vystyti politiką suprantant socioekonominę moterų ir vyrų tikrovę ir suteikia galimybę plėtoti politikas lgiavertiškai atsižvelgiančias į skirtingus vyrų ir moterų poreikius;
  • leidžia iš anksto numatyti teisės akto (ar kt.), kutriam bus taikomas  poveikio lytims vertinimas, (poveikio visuomenei bendrai bei vyrams ir moterims atskirai) rezultatus;
  •  leidžia išvengti lygiavertės naudos abiems lytims pusiausvyros sutrikimų ir/ar ją atstatyti.

Kas gali (turėtų) jį naudoti?

Visų lygmenų politikos formuotojai, valstybės ir savivaldybių tarnautojai, administracijos ir išorės veikėjai (tyrėjai, NVO ir kt.).

 

Poveikio lytims vertinimo metodika

EIGE Lyčių lygybės vertinio metodika (Europos Lyčių Lygybės instituto kurtas metodikos naudojimo vadovas) (Anglų k.)

Sprendimų projektų poveikio lytims vertinimo metodika (metodikos naudojimo vadovas su Lietuvos pavyzdyžiais) (Lietuvių k.)

 

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-04