BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai

Nacionaliai atsakingo verslo apdovanojimai

Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti paraiškas.

Šiemet Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse varžomasi dėl šių nominacijų:

Paveikslėlis, kuriame nurodytas nominacijos pavadinimas Metų darbovietė Paveikslėlis, kuriame nurodytas nominacijos pavadinimas Metų bendruomeniškiausia įmonė Paveikslėlis, kuriame nurodytas nominacijos pavadinimas Aplinkai draugiškiausia įmonė
Paveikslėlis, kuriame nurodytas nominacijos pavadinimas Saugumą ir palankiausią emocinę aplinką kurianti darbovietė Paveikslėlis, kuriame nurodytas nominacijos pavadinimas Įvairovę skatinanti darbovietė Paveikslėlis, kuriame nurodytas pavadinimas Metų socialiai atsakinga įmonė

 

Pagrindinis socialiai atsakingos įmonės apdovanojimas „Metų socialiai atsakinga įmonė“ bus skirtas įmonei, kuri pretenduos į kelias ar į visas nominacijas bei bus padariusi didelę pažangą visose socialinės atsakomybės srityse. Pretenduojant į šią nominaciją, atskiros paraiškos teikti nereikia.

Konkurso dalyviai kviečiami teikti paraiškas ir laimėti vieną ar kelias nominacijas. Kiekviena iš šių nominacijų skirstoma į tris kategorijas, atskirai apdovanojant: labai mažas ir mažas įmones (iki 49 darbuotojų), taip pat vidutines (50–249 darbuotojai) bei dideles įmones (nuo 250 darbuotojų).

Paraiškų formos :

Įmonės kviečiamos siųsti parengtas (Word formatu) ir pasirašytas paraiškas iki 2023 m. lapkričio 21 d. imtinai elektroniniu paštu [email protected]

Daugiau informacijos apie apdovanojimus suteiks Darbo teisės grupės patarėja Liudvika Gražulienė, tel. +370 687 29 395, el. p. [email protected]

Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas – tai nuo 2008 m. vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam žmogui bei skatinti šalies įmones diegti socialinės atsakomybės principus savo veikloje.

Šis konkursas skatina gerąją įmonių konkurenciją ne siekiant pelno, o didinant savo socialinę atsakomybę. Nuo 2013 m. šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.

Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo nominacijos ir kategorijos, konkurso organizavimo, paraiškų vertinimo ir atrankos, vertinimo komisijos darbo organizavimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. birželio 3 d. įsakymu patvirtintuose Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo nuostatuose.

Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios,  padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.  14-kai įmonių įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2022“. Kai kurios įmonės įvertintos ne vienoje kategorijoje. Iš viso įteikta 20 apdovanojimų mažoms, vidutinėms ir didelėms įmonėms.

„Metų darbovietė 2022“

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „GVT LT“ už rūpestį darbuotojų fizine ir emocine sveikata.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Orion Global pet“ už ilgalaikės naudos darbuotojams kūrimą ir įvairiapusišką darbuotojų motyvacijos skatinimą; UAB „SDG“ už atsižvelgimą į individualius darbuotojų poreikius ir darbuotojų tobulėjimo skatinimą.
 • Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Philip Morris Lietuva“ už lygybės principų puoselėjimą ir saugos darbe prevenciją.

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2022“

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „DSP Plius“ už bendras iniciatyvas su bendruomenių organizacijomis ir paramą socialiai pažeidžiamoms grupėms.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Coherent Solutions“ už aktyvią veiklą ir savanorystę, kuriant bendruomenių gerovę.
 • Didelių įmonių kategorijoje – AB „Swedbank“ už iniciatyvas, prisidedančias prie tvarios visuomenės kūrimo, ir darbuotojų savanorystės skatinimą.

„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022“

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „GVT LT“ už įmonės sprendimus mažinant poveikį aplinkai ir taršai.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už aplinką tausojančių sprendimų įgyvendinimą.
 • Didelių įmonių kategorijoje – AB „Ignitis grupė“ už gamtos išteklių apsaugą.

„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022“, išrinkta naujienų portalo 15min skaitytojų

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „GVT LT“ už įmonės sprendimus mažinant poveikį aplinkai ir taršai.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už aplinką tausojančių sprendimų įgyvendinimą
 • Didelių įmonių kategorijoje – UAB „SKOGRAN“ už miškų atkūrimą, aplinkosaugines iniciatyvas ir visuomenės švietimą.

„Šeimai palankiausia darbovietė 2022“

 • Vidutinių įmonių kategorijoje – ERGO Life Insurance SE už palankių darbo ir poilsio sąlygų kūrimą darbuotojams ir jų šeimoms.
 • Didelių įmonių kategorijoje – Danske Bank A/S Lietuvos filialas už darbuotojams ir jų šeimų nariams draugiškos darbo aplinkos puoselėjimą.

„Palankiausią emocinę aplinką kurianti įmonė 2022“

 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Philip Morris Baltic“ už visapusišką darbuotojų emocinės gerovės stiprinimą.
 • Didelių įmonių kategorijoje – AB „Lietuvos draudimas“ už darbuotojų emocinių kompetencijų ugdymą ir pasitenkinimą darbu skatinančias iniciatyvas; UAB „Western Union Processing Lithuania“ už ypatingą dėmesį darbuotojų sveikatai, prevencijos iniciatyvas.

„Negalią turintiems žmonėms draugiškiausia įmonė 2022“

UAB „DSP Plius“ už savanoriškas iniciatyvas, kuriant palankią darbo aplinką negalią turintiems asmenims.

Pagrindinis apdovanojimas – „Metų socialiai atsakinga įmonė 2022“

UAB „SDG“ už socialinę atsakomybę kuriant darbuotojų gerovę, remiant bendruomenes ir vykdant aplinkai draugišką veiklą.

Video

Fotogalerija

Įmonėms, kurios rūpinasi darbuotojų emocine gerove ir kuria jiems palankią aplinką, stiprina ryšius su bendruomenėmis, rūpinasi ir tausoja aplinką bei imasi įvairių inciatyvų, padedančių darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, sausio 27 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2021“. 

„Metų darbovietė 2021“
•    Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Interlux“ už rūpestį darbuotojų gerove ir saugumu.
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „NEO GROUP“ už įvairiapusį darbo kultūros stiprinimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – VĮ Ignalinos atominė elektrinė už iniciatyvas, skatinančias darbuotojų įsitraukimą ir lojalumą.

„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2021“
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Vėjo projektai“ už aplinką tausojančią gamybą ir visuomenės švietimo iniciatyvas.
•    Didelių įmonių kategorijoje – AB Telia Lietuva už tvarius veiklos sprendimus ir atsakingą tiekimo grandinės formavimą.

„Šeimai palankiausia darbovietė 2021“
•    Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Deisima“ už iniciatyvas, atliepiančias įvairius darbuotojų ir jų šeimų poreikius.
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Smiltainis ir Ko“ už kiekvienam darbuotojui ir šeimai palankios aplinkos kūrimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – AB „Klaipėdos energija“ už darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros puoselėjimą ir skatinimą.

„Palankiausią emocinę aplinką kurianti įmonė 2021“
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Voltas IT“ už darbuotojų emocinės sveikatos stiprinimą ir vidinės kultūros puoselėjimą..
•    Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Hollister Lietuva“ už darbuotojų poreikius atliepiančią kultūrą ir fizinės bei emocinės sveikatos darbe stiprinimą.

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2021“
•    Mažų įmonių kategorijoje – IĮ „Virtienis“ už atviros bendruomenės kūrimą ir kultūrinio paveldo puoselėjimą Joniškyje.
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už bendruomenėms svarbių poreikių įgyvendinimą ir švaresnės aplinkos kūrimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ už nuoseklų bendradarbiavimą su Lietuvos mokslo įstaigomis ir moksleivių bei jaunimo švietimą.

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2021“ – „Delfi“ skaitytojų balsas
•    Mažų įmonių kategorijoje – IĮ „Virtienis“ už atviros bendruomenės kūrimą ir kultūrinio paveldo puoselėjimą Joniškyje.
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Joniškio grūdai“ už atjautos beglobiams gyvūnams ir veiklų bendruomenėje skatinimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – „Manvesta“, UAB, už ypatingą dėmesį Jurbarko bendruomenei ir paramą sunkiomis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

Pagrindinis apdovanojimas „Metų socialiai atsakinga įmonė 2021“

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ – už socialiai atsakingą veiklą, kuriant darbuotojų gerovę, rūpinantis aplinka ir bendradarbiaujant su bendruomenėmis.

Video

Fotogalerija

Darbuotojų gerove besirūpinančioms, bendruomenes stiprinančioms, aplinką tausojančioms ir toleranciją didinančioms įmonėms ketvirtadienį 2021 m. kovo 25 d. įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2020“. 

„METŲ DARBOVIETĖ 2020“

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Fortum Klaipėda“ už darbo kultūros puoselėjimą.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ už darbuotojų gerovės kūrimą.
 • Didelių įmonių kategorijoje – AB „Telia Lietuva“ už paramą darbuotojams, derinantiems darbo ir šeimos įsipareigojimus, ir UAB „Philip Morris Lietuva“ už skaidrią atlygio politiką, darbuotojų sveikatos ir saugos užtikrinimą.

„APLINKAI DRAUGIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2020“

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Kvapų namai“ už aplinkos tausojimą ir visuomenės švietimą.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už įmonės veiklą, mažinančią aplinkos taršą.
 • Didelių įmonių kategorijoje – AB „Auga group“ už lyderystę plėtojant tvarų žemės ūkį ir UAB „Lidl Lietuva“ už tvarią gamybą, atsakingą vartojimą ir aplinkos taršos mažinimą.

„SOCIALINĘ INTEGRACIJĄ DIDINANTI ĮMONĖ 2020“

 • UAB „RIMI Lietuva“ už dėmesį darbuotojams su negalia ir tolerancijos puoselėjimą. 

„METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2020“

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Starna“ už paramą bendruomenei ir aplinkai draugiškus sprendimus.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už visuomenės švietimą ir ekologinio sąmoningumo didinimą.
 • Didelių įmonių kategorijoje – įmonių grupė „Penki kontinentai“ už paramą žmonėms su negalia.

„METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2020“ – „Delfi“ skaitytojų balsas

 • Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Starna“ už pilietines iniciatyvas bendruomenėje ir aplinkai draugiškus sprendimus.
 • Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už visuomenės švietimą ir ekologinio sąmoningumo didinimą.
 • Didelių įmonių kategorijoje – SBA grupė už paramą, kuriant Lietuvos žmonių gerovę.

Pagrindinį apdovanojimą „METŲ SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ  2020“ už socialiai atsakingą veiklą visose socialinės atsakomybės srityse laimėjo – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“.

Fotogalerija

Video

2020 m. sausio 30 d. buvo pagerbtos pažangiausios įmonės, nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje 2019 m.


 „METŲ DARBOVIETĖ 2019“
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Cramo“ už visapusiškos darbo kultūros puoselėjimą ir darbuotojų tobulėjimo skatinimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Thermo Fisher Scientific“ už pažangiausiais metodais paremtą darbuotojų įtraukimą ir įgalinimą.


„APLINKAI DRAUGIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2019“
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ už atsakingą požiūrį į perkamų produktų kilmę ir švaresnio transporto naudojimo skatinimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – UAB „AQ Wiring Systems“ už griežtą aplinkosaugos rodiklių kontrolę, taupaus elektros energijos vartojimo skatinimą ir nuolatinį siekį tapti tvaria įmone.


„ŠEIMAI PALANKIAUSIA DARBOVIETĖ 2019“
•    Mažų įmonių kategorijoje –  UAB „Layher Baltic“ už atsižvelgimą į kiekvieno darbuotojo poreikius ir šeimai palankios atmosferos kūrimą.
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ už nuoširdų rūpestį darbuotojų šeiminiais įsipareigojimais ir darbuotojų kultūrinio gyvenimo skatinimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – AB „Telia Lietuva“ už visapusišką darbuotojų šeiminių įsipareigojimų puoselėjimą.


„METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2019“
•    Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Layher Baltic“ už norą dalintis ir gerinti gyvenimą kitiems.
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ už jaunimo ir moterų verslumo skatinimą.
•    Didelių įmonių kategorijoje – „Mantinga“ už nuoseklų tikslų siekimą prisidedant prie Marijampolės savivaldybės ir vietos bendruomenės švietimo ir ugdymo.


„METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2019“ – visuomenės balsavimas 15 min portale
•    Mažų įmonių kategorijoje – „KIBI ČIBI“ (UAB „Karolda“) už socialinio verslo plėtojimą ir pilietines iniciatyvas.
•    Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ už įvairių Lietuvos vietovių vaikų ugdymą ir kūrybiškumo skatinimą
•    Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Manvesta“ už rūpestį ir pagalbą daugiavaikėms, sunkiai besiverčiančioms šeimoms ir sergantiems vaikams.

Pagrindinis apdovanojimas „METŲ SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ 2019“ – UAB „Layher Baltic“ – už nuoširdų ir atsakingą socialinės atsakomybės vertybių puoselėjimą įmonėje ir už jos ribų ir už tai, kad ir maža bendrovė gali nuveikti didelius darbus.

Fotogalerija

Video

 

 

2017 m. lapkričio 23 d. buvo pagerbtos pažangiausios įmonės, 2016 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje. Nugalėtojais tapo:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2016“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ – už komandinio darbo stiprinimą, pripažįstant ir įtraukiant darbuotojų idėjas į valdymo sprendimus.

Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Baldai Jums“ – už sprendimus, kuriais tinkamai įvertinama darbuotojų sukuriama pridėtinė vertė ne tik verslui.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „Transcom Worldwide Vilnius“ – už sprendimus, kurie skatina darbuotojus teikti idėjas ir pasiūlymus, prisidedančius prie įmonės tikslų.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2016“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ – už bendruomenės tradicijų, kultūrinio paveldo išsaugojimo ir kultūrinių renginių rėmimą.

Didelių įmonių kategorijoje – UAB „MAXIMA LT“ – už sprendimus, kuriais prisidedama remiant bendruomenės iniciatyvas ir skatinant jų veiklą.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje AB „Swedbank“ – už aktyvią veiklą bendruomeniniame gyvenime.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2016“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Ansell protective solutions Lithuania“ – už nuoseklų ir principinį požiūrį bendradarbiaujant su partneriais, siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Didelių įmonių kategorijoje – AB „Amber Grid“ – už sprendimus ieškoti ir vertinti technologines inovacijas siekiant techninio, ekonominio, finansinio ir aplinkosauginio efektyvumo.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – AB „Telia Lietuva“ – už pasiekimus įtvirtinant „žalią“ požiūrį visose grandyse.

Papildoma nominacija „Už pasiekimus vyrų ir moterų lygybės srityje“ 2016 metais atiteko AB „Swedbank“ – už pastangas sukurti aplinką, kurioje bendrovės veikla būtų neatsiejama nuo lygybės ir įvairovės.

Papildoma nominacija „Už pasiekimus neįgaliųjų integracijos srityje“ 2016 metais atiteko UAB „Baldai Jums“ – už pastangas pritaikyti darbo sąlygas neįgaliesiems, prisidedant prie neįgaliųjų integracijos į darbo rinką.

Nominacijoje „Socialiai atsakinga įmonė 2016“ nugalėtoju pripažinta AB „Swedbank“ – už vykdomą politiką ir sprendimus, kurie svarbūs kiekvienam žmogui, bendruomenėms ir visuomenei.

 

2016 m. rugsėjo 6 d. Vilniaus dailės akademijos Gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Vilnius) įmonėms jau devintą kartą buvo įteikti Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimai už 2015 metų pasiekimus, gražias iniciatyvas, įgyvendintus projektus socialinės atsakomybės srityse. Nugalėtojais tapo:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2015“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Ansell Protective Solutions Lithuania“ – už nuoseklius veiksmus sudarant geresnes darbo sąlygas, įtraukiant darbuotojus į pažangaus valdymo procesą.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ – už sąlygų, kurios padeda darbuotojams kartu mokytis ir tobulėti, sudarymą;
 • UAB „SDG“ – už priemonių, susijusių su etikos kodeksu, įgyvendinimą.

Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Orion Global pet“ už plataus dialogo tarp darbuotojų ir vadovų palaikymą, atsakingą požiūrį į darbuotojų socialinės gerovės užtikrinimą.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ – už darbuotojų įtraukimą į sprendimų priėmimą ir idėjų dalijimąsi;
 • AB „Achema“ – už indėlį į darbuotojų mokymosi ir sveikatingumo skatinimą, darbo ir šeimos interesų suderinimą;
 • UAB „FL Technics“ – už naujų vertybių sistemos, prisidedančios prie darbuotojų adaptacijos, sukūrimą;
 • AB „Haltex“ – už veiksmus, kuriais siekiama darbuotojų pasitenkinimo;
 • AB „Šiaulių Bankas“ – už darbuotojų tarpusavio aptarnavimo kokybės rezultatų vertinimo sistemos įdiegimą.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „Intermedix Lietuva“ – už vertybių, prisidedančių prie darbuotojų gerovės didinimo, įdiegimą.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „SIWood“ – už elgesio kodekso pristatymą ir vadovavimąsi juo;
 • UAB „Transcom Worldwide“ – už pažangą, gerinant darbuotojų darbo sąlygas.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2015“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ – už nuoseklią veiklą bei darbuotojų savanorystę prasmingoje partnerystėje su bendruomenėmis. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas UAB „ Žinių radijas“ – už gerosios praktikos sklaidą.

Didelių įmonių kategorijoje – AB „Achema“ – už glaudų ir reikšmingą bendradarbiavimą su vietos bendruomene ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ – už veiklą, naudingą visuomenei;
 • UAB „Švyturys–Utenos alus“ – už nuoseklų bendradarbiavimą bei pastovų konsultavimąsi su suinteresuotomis visuomenės grupėmis;
 • AB „Energijos skirstymo operatorius“ – už glaudų ir aktyvų bendradarbiavimą su bendruomenėmis.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „Western Union Processing Lithuania“ – už edukacinių ir verslumo iniciatyvų, skirtų vaikų ugdymui ir pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms, plėtojimą.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2015“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas UAB „SDG“ .

Didelių įmonių kategorijoje – AB „Smiltynės perkėla“ – už socialinės gerovės kūrimą ir neigiamo poveikio aplinkai mažinimą.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Orion Global pet“ – už mokslo pažangos taikymą, siekiant sumažinti poveikį aplinkai;
 • AB „Achema“ – už siekį saugoti švarią aplinką.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – papildomas sertifikatas įteiktas UAB „SIWood“, kuri prisideda prie aplinkos tausojimo.

Papildoma nominacija „Už jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimą“ apdovanota UAB „Intermedix Lietuva“ už jaunų žmonių motyvacijos siekti tikslo skatinimą, nes už jų tikslų pasiekimą – atlyginama.

Nominacijoje „Socialiai atsakinga įmonė 2015“ nugalėtoja pripažinta AB „Achema“ – už priemonių, kuriomis stiprinamas visuomenės pasitikėjimas verslu, visumą.

2015 m. gruodžio 1 d. viešbutyje „Best Western Vilnius“ (Konstitucijos pr. 14, Vilnius) įmonėms jau aštuntą kartą buvo įteikti Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimai už 2014 metų pasiekimus, gražias iniciatyvas, įgyvendintus projektus socialinės atsakomybės srityje. Nugalėtojais tapo:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2014“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – AB „Smiltynės perkėla“ – už atsakingą požiūrį į darbuotojų socialinės gerovės užtikrinimą.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ – už organizacijos, kurios veikla paremta „plokščios“ organizacinės struktūros plėtojimu ir lanksčiu darbo organizavimu, pasiekimus;
 • UAB „SDG“ – už atsakingą požiūrį į darbuotojų skatinimo ir motyvavimo sistemos suformavimą ir objektyvų vertinimą.

Didelių įmonių kategorijoje  – „AB „Teo LT“ – už sprendimus, kuriais siekiama pateisinti darbuotojų lūkesčius, atitinkančius saugiai ir patikimai darbovietei keliamus reikalavimus.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • AB „Achema“ – už indėlį į darbuotojų mokymosi ir sveikatingumo skatinimą ir prioriteto įdarbinant teikimą ekonomiškai jautresniems šalies rajonams;
 • AB „Lietuvos paštas“ – už socialinio dialogo su darbuotojais puoselėjimą ir lygių galimybių užtikrinimą.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „AQ Wiring Systems“– už aukštų verslo etikos standartų laikymąsi ir įvairiapusišką prevencinių priemonių, užtikrinančių saugias ir sveikas darbo sąlygas darbuotojams, taikymą.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Mondelez Lietuva Production“ – už darbuotojų premijavimo sistemos susiejimą su darbuotojų skatinimu prisidėti prie nelaimingų atsitikimų darbe prevencijos bei rūpinimusi savo sveikata;
 • UAB „Transcom Worldwide Vilnius“ – už aukštų atvirumo, sąžiningumo ir atskaitingumo standartų įmonėje taikymą ir darbuotojų pilietiškumo skatinimą.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2014“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ – už reikšmingas iniciatyvas ir darbus, kuriais sulaukia pasekėjų už šalies ribų.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai – už indėlį prisidedant prie visuomenės bendruomeniškumui svarbių vertybių skatinimo ir pridėtinę vertę kuriančių projektų visuomenei vystymo;
 • UAB „Interneto žinios“ – už gerosios socialinės praktikos pavyzdžių, socialinių reklamų, prasmingų labdaros projektų sklaidą ir aktyvų bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Didelių įmonių kategorijoje –  AB „Litgrid“už bendruomenės, kaip partnerio, nuomonės išklausymą sprendžiant verslo plėtros klausimus bei požiūrį, padedantį įvairiapusiškai augti ir stiprėti visuomenei, kurioje vykdoma veikla.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Mano būstas LT“ – už pažangių sprendimų įgyvendinimą skatinant glaudesnį dialogą bendruomenėse;
 • SPA Vilnius – už požiūrį, kad vystant sėkmingą verslą nepaprastą reikšmę turi integracija į bendruomenę.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ už pastangas siekiant ilgalaikių tikslų kurti bei puoselėti partnerystę su bendruomenėmis ir prisidedant prie jų socialinių poreikių tenkinimo.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Antalis“– už aktyvų įsitraukimą į bendruomenės ugdymą aplinkosauginiais klausimais ir socialinę atsakomybę puoselėjančių organizacijų sutelkimą bendriems tikslams;
 • AB „Swedbank“ – už darbuotojų ir visuomenės švietimą tvarios veiklos aspektais ir dalyvavimą labdaringuose projektuose.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2014“

Didelių įmonių kategorijoje – AB „Teo LT“už nuoseklias pastangas siekiant įtvirtinti organizacijos dirbančiųjų pasiekimus bei formuojant nuoseklų požiūrį į aplinkosaugai aktualius klausimus ir suvienijant įvairias visuomenės grupes sprendžiant aplinkosaugines problemas.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Eugesta“ – už efektyvų resursų naudojimo skatinimą ir aktyvų darbuotojų įtraukimą į aplinkosauginių iniciatyvų įgyvendinimą;
 • UAB „Šiaulių vandenys“ – už progresyvius atliekų tvarkymo sprendimus ir gyventojų ekologinės savimonės ugdymą.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „AQ Wiring Systems“ – už praktinius sprendimus, kurie prisideda prie pažangaus darbuotojų požiūrio į aplinkosauginę kultūrą formavimo kasdienėje darbinėje veikloje ir gyvenamojoje aplinkoje.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Antalis“ – už tvaraus verslo vystymą ir aplinkosaugos projektų plėtojimą ir sklaidą;
 • AB „Swedbank“ – už sisteminius sprendimus, prisidedančius prie išteklių, turinčių poveikį aplinkai, suvartojimo mažinimo;
 • UAB „SDG“ – už kompleksinį aplinkai draugiškų sprendimų taikymą bei aplinkosauginio švietimo projekto Kauno mieste įgyvendinimą. 

Nominacijoje „Metų sportiškiausia įmonė 2014“ apdovanota – VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – už sporto iniciatyvas, jo populiarinimą ir įsitraukimą, krašto garsinimą ir ryžtą nugalėti.

Nominacijoje „Socialiai atsakinga įmonė 2014“ apdovanota – UAB „AQ Wiring Systems“ – už priemonių, kuriomis stiprinamas visuomenės pasitikėjimas verslu, visumą.

Pažangiausios įmonės, 2013 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje, pelniusios apdovanojimus:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2013“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ – už horizontaliosios organizacinės struktūros įtvirtinimą ir darbuotojų motyvacijos stiprinimą.

Didelių įmonių kategorija – AB „Lifosa“ – už saugių ir sveikų darbo sąlygų užtikrinimą kiekvienam darbuotojui. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas – AB „Lietuvos geležinkeliai“ – už konstruktyvų bendrovės vadovybės ir profesinių sąjungų atstovų dialogą.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje –  UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ – už aukštųjų mokyklų absolventų įdarbinimą ir kokybiškų darbo sąlygų užtikrinimą visoms darbuotojų grupėms. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas UAB „Layher Baltic“ – už jaunimo iš socialinės rizikos grupių įdarbinimą ir jaunimo emigracijos prevenciją. 

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2013“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – už indėlį įgyvendinant Klaipėdos miesto bendruomenei socialiai reikšmingus projektus.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB Lietuvos parodų ir kongresų centrui „Litexpo“ – už aktyvią partnerystę su visomis suinteresuotomis grupėmis; 
 • UAB „K2 LT“ – už aktyvų dalyvavimą Kėdainių krašto turizmo plėtroje ir partnerystę su vietos bendruomene.

Didelių įmonių kategorijoje – AB „Lifosa“ – už glaudų bendradarbiavimą su vietos bendruomene priimant verslo plėtrai ir inovacijoms reikalingus sprendimus kartu atsižvelgiant į bendruomenės lūkesčius ir poreikius.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“ – už buvimą visų geros sveikatos partneriu, už darbuotojų įtraukimą į vykdomas iniciatyvas ir realią pagalbą bendruomenėms.

Papildomi sertifikatai įteikti:

 • UAB „Callcredit Operations“ – už aktyvų bendradarbiavimą su vaikų dienos centru „Užuovėja“ ir darbuotojų įtraukimą į bendruomeniškumą skatinančius projektus; 
 • UAB „Western Union Processing Lithuania“ – už aktyvų darbuotojų savanorystės skatinimą.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2013“

Didelių įmonių kategorijoje –  AB „Lietuvos geležinkeliai“ už visapusišką vykdomos veiklos poveikio aplinkai mažinimą. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas AB „Lifosa“ – už kompleksines priemones, skirtas mažinti Baltijos jūros taršą.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB „Antalis“ – už aukščiausių kokybės ir aplinkosaugos standartų užtikrinimą visoje tiekimo grandinėje. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas „Danske bank“ A/S Lietuvos filialui – už naujų aplinkosaugos iniciatyvų įgyvendinimą ir visuomenės sąmoningumo rūšiuojant atliekas skatinimą.  

Nominacijoje „Metų sveikatingiausia įmonė 2013“ apdovanota – AB DNB bankas – už požiūrį, kad „sveiko gyvenimo būdo“ filosofija yra tapati „sveiko finansinio gyvenimo būdo“ filosofijai ir sveikatingumo skatinimą Vilniaus mieste. 

Nominacijoje „Socialiai atsakinga įmonė 2013“ apdovanota AB „Lifosa“ – už ilgametes tradicijas, atvirumą naujovėms ir reikšmingų projektų socialinės atsakomybės srityje įgyvendinimą.

Pažangiausios įmonės, 2012 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje, pelniusios apdovanojimus:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2012“

Labai mažų, mažų ar vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „PakMarkas“ – už palankesnių nei to reikalauja šalies įstatymai ekonominių sąlygų užtikrinimą darbuotojams.

Didelių įmonių kategorijoje – „A. Žilinskio ir Ko, UAB“ – už rimtą požiūrį į darbuotojų saugą ir sveikatą darbe bei prevencinių priemonių užtikrinimą.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – UAB Callcredit Operations – už pastangas kuriant ir užtikrinant darbuotojų vaidmenį organizacijoje. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ už plačią motyvacinę sistemą darbuotojams ir socialinio dialogo vystymą.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2012“

Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – Liudo Dajoro įmonė – už aktyvų dalyvavimą Šaukėnų miestelio bendruomenės renginiuose ir teikiamą paramą.

Didelių įmonių kategorijoje – AB „LESTO“ – už įvairiapusę partnerystę ir gerųjų pavyzdžių sklaidą užsienyje.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – AB „ORLEN Lietuva“ – už nesavanaudišką paramą Mažeikių rajono bendruomenės kultūriniam ir socialiniam gyvenimui. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ už svarų indėlį ugdant jaunuosius chemijos ir biologijos mokslų specialistus ir mokslo populiarinimą tarp moksleivių.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖS 2012“

Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „K2 LT“ – už strateginių Lietuvos ūkio ir aplinkosaugos klausimų sprendimą pasiūlius alternatyvų laidojimo būdą.

Didelių įmonių kategorijoje – AB „Šiaulių energiją“ – už inžineriškai ir ekonomiškai naudingas investicijas, prisidedančias prie gyventojų gerovės ir aplinkos tausojimo.

Tarptautinių įmonių ar jų filialų / atstovybių, veikiančių Lietuvoje, kategorijoje – „Swedbank“, AB, – už kompleksinius sprendimus, mažinančius neigiamą įmonės poveikį aplinkai. Papildomas sertifikatas šioje kategorijoje įteiktas UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ už įvairiapusį rūpinimąsi gamtos išsaugojimu ir jaunų paukščių apsaugą.

Nominacijoje „Socialiai atsakinga įmonė 2012“ įteikta UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ – už kompleksinius sprendimus įmonių socialinės atsakomybės srityje.  

Papildomais sertifikatais buvo pagerbtos UAB „PricewaterhouseCoopers“ ir UAB „HANSAB“ už tai, kad 2012 metais didelį dėmesį skyrė jaunimo įdarbinimui ir jaunoms šeimoms. VšĮ „Humana People to People Baltic“ ir VšĮ „Vilniaus kooperacijos kolegija“ komisijos sprendimu už veiklą buvo pagerbtos papildomais sertifikatais.

Pažangiausios įmonės, 2011 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje, pelniusios apdovanojimus:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2011“

Mažų ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje –  UAB ,,Alna Software” –  už trumpą, bet darbuotojams palankią darbo savaitę ir originalią darbuotojų motyvavimo sistemą „Alniukai“. 

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – AB „Achema“ – už rūpestį darbuotojais net ir stojant gamybos procesams ir vykdant reorganizaciją, jų šeimų nariais ir bendruomene.

Užsienio įmonių kategorijoje – „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinys (UAB „Fermentas“) – už pažangą pritraukiant ir motyvuojant darbuotojus ir atsakingą reorganizaciją.

Specialūs apdovanojimai skirtI:

 • AB „Ūkio bankas“ – už gerą lyčių balansą vadovaujančiuose postuose;
 • UAB „Tvirta“ darbuotojai Aušrai Bikelytei – už sugebėjimą įrodyti, kad nėra vyriškų darbų.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2011“

Mažų ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „Pakmarkas“ – už strateginį bendradarbiavimą su suinteresuotomis grupėmis ir pilietiškumą.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – AB „LESTO“ – už pažangą vystant bendruomeninius projektus, glaudžiai susietus su įmonės siekiais, ir sisteminį požiūrį į partnerysę.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „Omnitel“ – už neblėstančias idėjas, kuriančias vertę verslui, visuomenei ir aplinkai.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2011“

Mažų ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – AB „Autrolis“ – už pavyzdį viešojo transporto paslaugų teikėjams ir valstybės valdomoms įmonėms vertinant ir mažinant verslo poveikį aplinkai.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – UAB „Eugesta“ – už pažangą ir entuziazmą įtraukiant darbuotojus, partnerius ir vartotojus į aplinkosaugą.

Užsienio įmonių kategorijoje – „Swedbank“, AB, – už verslo partnerių įtraukimą ir švietimą siekiant darnaus vystymosi.

Specialusis apdovanojimas šioje nominacijoje skirtas VšĮ „Pilnų namų bendruomenė“ už pajamas generuojantį pavyzdinį veiklos modelį, kuriame dera rūpestis su socialiai pažeidžiamais ir aplinkosauga.

nominacijoje „SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ 2011“

Mažų ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – mikro įmonė UAB „Servico“ – už socialinės ir aplinkosauginės atsakomybės principais grindžiamų paslaugų ir produktų kūrimą bei „Žaliojo biuro“ programą.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – Teo LT, AB, – už pažangias iniciatyvas ir ĮSA veiklos nuoseklumą.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „Mars Lietuva“ – už brandžią ir naujovėmis gausią socialinę ir aplinkosauginę veiklą.

Specialieji apdovanojimai šioje nominacijoje įteikti:

 • Siemens Osakeyhtio Lietuvos filialui – už pažangiausią pasaulyje ir vienintelę tokią Lietuvoje skaidrumo skatinimo sistemą;

 • SEB bankui – už naujoves, originalias idėjas ir nuoseklią pažangą per visus 5 apdovanojimo metus.

Apdovanojimas „Metų partnerystė 2011“ atiteko UAB „Omnitel“ ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos iniciatyvai „Negalia – ne kliūtis būti su mumis“.

Pažangiausios įmonės, 2010 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje, pelniusios apdovanojimus:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖS 2010

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „Alna Software” – už nestandartines darbo sąlygas, nuolatinį dialogą su darbuotojais ir originalias idėjas.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – TEO LT, AB, – už darbuotojų sveikatos puoselėjimą, jų nuomonės įsiklausymą ir savanorystės rezultatus.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „PricewaterhouseCoopers“ – už nuoseklumą darbo santykiuose ir novatorišką darbuotojų bendravimo kultūros skatinimą.

Apdovanojimas „Metų debiutas 2010“  įteiktas UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ – už šios įmonės atvirumą darbuotojams ir jų įtraukimą priimant strateginius sprendimus.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2010“

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „ERP“ – už originalias iniciatyvas ir dėmesį sritims, kurias apleido kiti.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – AB „Lifosa“ – už pasitikėjimą savivaldybe ir socialinių, kultūrinių bei ekologinių galimybių suteikimą vietos bendruomenei.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „RIMI Lietuva“ – už nuoseklų įsipareigojimą negalios ištiktiems ir partnerystę su smulkiais ūkininkais.

Apdovanojimas „Metų debiutas 2010“ – AB „LESTO“ – už entuziastingą atsakingo vartojimo puoselėjimą ir originalias iniciatyvas pagal verslo prigimtį: „Tiek, kiek reikia“, „Operacija 2020“, „Elektromagija“.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2010“

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „PakMarkas” – už iniciatyvą ieškant novatoriškų atliekų perdirbimo sprendimų ir brandų požiūrį į verslo poveikį aplinkai.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – TEO LT, AB, – už aplinkai naudingas investicijas, vadovų įsitraukimą ir nuoseklų aplinkosauginių vertybių puoselėjimą visoje Lietuvoje.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „Švyturys–Utenos alus“ – už puikius energetinių resursų taupymo ir taršos mažinimo rezultatus ir įmonės darbuotojų bei klientų įtraukimą į aplinkosaugines iniciatyvas.

Apdovanojimas „Metų debiutas 2010“ įteiktas uždarajai dizaino ir leidybos AB „KOPA“ už strateginius aplinkosaugos sprendimus versle.

nominacijoje „SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ 2010“

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „ERP“ – už iniciatyvą „Projektas 12”, apjungusią verslą, darbuotojus, aplinkosaugą ir bendruomenę.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – Teo LT, AB, – už visapusišką ir strateginę socialinės atsakomybės veiklą ir atsakingo verslo vertybių puoselėjimą verslo bendruomenėje ir visuomenėje.

Užsienio įmonių kategorijoje – „Swedbank“, AB, – už brandžią verslo–visuomenės–aplinkos ir valstybės interesus atliepiančią korporacinę politiką ir praktiką;

UAB „Verslo žinios“ – specialusis debiutas „Socialiai atsakingos įmonės“ nominacijoje skirtas įmonei, kuri vertina ir analizuoja kitų įmonių pakilimus ir nuopuolius, gerus ir blogus darbus ir taip prisideda prie atsakingo verslo idėjų plėtros, be to, deda pastangas tapti atsakinga darboviete, prisideda prie aplinkos tausojimo ir valstybės stiprinimo.

Už nuoširdų ir asmeninį rūpestį kiekvienu darbuotoju bei entuziazmą prieš „vokelius“ pagerbtas įmonės UAB „TVIRTA“ direktorius Andrius Mačiulis.

2010 ir 2011 m. apdovanojimas rengtas Europos socialinio fondo lėšomis įgyvendinant projektą „VARTAI: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“.

Pažangiausios įmonės, 2009 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje, pelniusios apdovanojimus:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2009“

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „PakMarkas“.  

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „PricewaterhouseCoopers“.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2009“

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – A. Astrausko „Pirmas žingsnis“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – Alma Littera įmonių grupė.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „Mars Lietuva“.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2009“

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „ATEA“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – UAB „Fermentas“.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“.

nominacijoje „SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ 2009“

Smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje – UAB „Renerga“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – Teo LT, AB.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „Omnitel“.

2009 m. kovo 19 d. Lietuvos mokslų akademijoje buvo įteikti Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai įmonėms, nugalėjusioms konkurse. Pažangiausios įmonės, 2008 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje, pelniusios apdovanojimus:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2008“

Mažojo ir vidutinio verslo įmonių kategorijoje – bendrovė „ERP“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – bendrovė „Omnitel“.

Užsienio įmonių kategorijoje – akcinė bendrovė „Danisco Sugar/Nordic Sugar“.

nominacijoje „METŲ BENDRUOMENIŠKIAUSIA ĮMONĖ 2008“

Mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – bendrovė „HNIT Baltic“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – akcinė bendrovė „Teo LT“.

Užsienio įmonių kategorijoje – bendrovė „PricewaterhouseCoopers“.

nominacijoje „METŲ APLINKOSAUGOS ĮMONĖ 2008“

Mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – bendrovė „ERP“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – akcinė bendrovė „Achema“.

Užsienio įmonių kategorijoje – bendrovė „TNT“.

Nominacijoje  „SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ 2008“:

Mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – bendrovė „HNIT–Baltic“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – bendrovė „Omnitel“.

Užsienio įmonių kategorijoje – AB bankas „Swedbank“. 

2008 m., balandžio 8 d., 9 šalies įmonėms įteikti pirmieji Lietuvoje Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai. Šiais apdovanojimais trijose nominacijose – „Socialiai atsakinga įmonė 2007“, „Metų darbovietė 2007“, „Metų partneris 2007“ – buvo pagerbtos tos įmonės, kurios 2007 metais labiausiai prisidėjo prie socialinės gerovės kūrimo ir jos stiprinimo Lietuvoje. Apdovanojimus pelnė:

nominacijoje „METŲ DARBOVIETĖ 2007“

Mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Litexpo“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – AB „Lietuvos draudimas“.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAB „PricewaterhouseCoopers“.

nominacijoje „METŲ PARTNERIS 2007“

Mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Microsoft Lietuva“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – UAB „Omnitel“.

Užsienio įmonių kategorijoje – AB „Kraft Foods Lietuva“.

nominacijoje  „SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ 2007“

Mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Traidenis“.

Lietuvos didelių įmonių kategorijoje – AB bankas „Hansabankas“.

Užsienio įmonių kategorijoje – UAGDPB „Aviva Lietuva“.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-18