Visos naujienos

2023 metais augs senatvės, netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, tikslinės kompensacijos neįgaliesiems, vienišo asmens išmoka, mažų pensijų priemokos, reikšmingai didės ir minimali alga, ūgtels bazinis pareiginės algos dydis, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kas yra laikoma smurtu prieš vaikus, kaip elgtis, įtariant smurtą prieš vaiką, ir kur apie smurto atvejį būtina pranešti.

Sulaukus senatvės galima gauti socialinio draudimo senatvės pensiją arba senatvės pensiją neįgaliajam, taip pat našlių pensiją arba vienišo asmens išmoką. Iki senatvės pensijos amžiaus likus ne daugiau kaip 5 metams galima gauti išankstinę senatvės pensiją, o netekus darbingumo – netekto darbingumo pensiją. Nuo 2023 m. pradžios didės visos šios pensijos.

Nuo 2023 m. sausio mėnesio didėja baziniai socialinių išmokų dydžiai, o kartu ir netekto darbingumo, senatvės, šalpos pensijos, mokamos žmonėms su negalia, taip pat tikslinės kompensacijos neįgaliesiems su specialiaisiais poreikiais.

Nuo ateinančių metų pradžios didėja vaiko pinigai, vienkartinės išmokos vaikui ir nėščiai moteriai, globos (rūpybos) išmoka bei jos tikslinis priedas ir kitos socialinės išmokos.

Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkams ar verslo atstovams, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, kompensacijos galės būti mokamos iki 2023 m. gruodžio 31 dienos.

Nuo 2023 metų pradžios didės minimali mėnesinė alga (MMA), neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), socialinės išmokos, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos žmonėms su negalia. Namų ūkių pajamos dėl suplanuotų priemonių vidutiniškai didės 86 eurais.

Šiandien Seimas pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams tobulinti negalios vertinimo modelį, užtikrinti taiklesnę paramą žmonėms su negalia, didinti paslaugų ir pagalbos prieinamumą, operatyviau teikti individualizuotas paslaugas ir pagalbą, o viešąją informaciją padaryti labiau prieinama visiems.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, mūsų šalyje gyvena apie 150 tūkst. darbingo amžiaus žmonių su negalia. Dalis jų dirba, o kiti norėtų dirbti, bet galbūt nežino, nuo ko pradėti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Švedijos ambasada visus, kam aktualūs vaiko priežiūros atostogų trukmės klausimai, kviečia į viešą diskusiją „Lygybė šeimoje – apsimoka“ gyvai ar socialiniame tinkle Facebook – diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu.

Nuo 2023 metų pradžios didės baziniai socialinių išmokų dydžiai, o kartu ir piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms, šalpos pensijos.

Įdarbinti negalią turintį žmogų dažnai kliudo neaiškumas, nuo ko pradėti. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad darbdaviai, ieškantys darbuotojų laisvai darbo vietai užimti, visuomet gali kreiptis į Užimtumo tarnybą. Rasti tinkamą specialistą čia padės tarpininkas.