Visos naujienos

Nuolaidas gausioms ir negalią turinčius vaikus auginančioms šeimoms užtikrinanti Šeimos kortelė yra girdėta net 74 proc. Lietuvos gyventojų ir 93 proc. šeimų, kurios turi teisę ją užsisakyti, parodė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atlikta reprezentatyvi visuomenės nuomonės apklausa.

Seimas ketvirtadienį pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimams, kuriais viso nėštumo metu nedirbusioms mamoms sugrąžinama galimybė gauti motinystės išmoką, jeigu moteris turi 12 mėnesių motinystės socialinio draudimo stažą per paskutinius dvejus metus.

Seimas ketvirtadienį nusprendė kitais metais kompensuoti 10 proc. per krizę sumažintų valstybinių ir kitų pensijų, kompensacijų bei rentų, kurios iki šiol buvo likusios nekompensuotos. 2020 m. biudžete daliniam išmokų kompensavimui numatyta 10 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo srityje kitąmet didės vaiko pinigai, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijos, priešmokyklinukai ir pirmokai bus maitinami nemokamai, didės minimalioji mėnesio alga ir bazinis pareiginės algos dydis, kuris lemia valstybės tarnautojų, pareigūnų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų ...

Nuo šiol visa reikiama informacija apie globą, įvaikinimą, laikiną vaikų priežiūrą ar teikiamą pagalbą priėmus vaiką į savo šeimą bus prieinama vienoje vietoje – www.globoscentrai.lt. Lietuvoje veikia 66 globos centrai, kurių užduotis – rengti globėjus, įtėvius, budinčius globotojus ir įvertinti jų pasirengimą auginti vaiką, suteikti paramą.

Savivaldybės turės akredituoti jų teritorijoje teikiamas socialinės priežiūros paslaugas ir tokios paslaugos galės būti finansuojamos valstybės bei savivaldybių biudžetų lėšomis. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė.

Vyriausybė neseniai patvirtino atnaujintas rekomendacijas savivaldybėms, kiek gyventojai turėtų mokėti už socialines paslaugas priklausomai nuo savo gaunamų pajamų ir turimo turto. Tai nurodoma Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos apraše.

Seime registruoti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais viso nėštumo metu nedirbusioms mamoms sugrąžinama galimybė gauti motinystės išmoką, jeigu moteris turi 12 mėnesių motinystės socialinio draudimo stažą per paskutinius dvejus metus.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui didinti socialinių išmokų bazinius dydžius. Dėl šio sprendimo didės tikslinės kompensacijos neįgaliesiems su specialiaisiais poreikiais, piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms, daugelis socialinių išmokų bei šalpos pensijos.

Lietuvoje moterys vidutiniškai uždirba 13 proc. mažesnį darbo užmokestį nei vyrai, dažniau susiduria su stereotipais ir diskriminacija darbo rinkoje, atlieka neapmokamus darbus namuose, patiria smurtą artimoje aplinkoje, rečiau užima aukštas ir vadovaujamas pareigas.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nušvito oranžine spalva. Šia spalva lapkričio 25-ąją pasidabina daugelis organizacijų, taip reikšdamos nepritarimą visų formų smurtui prieš moteris.

Senatvės pensijos kitąmet turėtų augti sparčiau nei darbo užmokestis: planuojama, kad vidutinė senatvės pensija turint būtinajį stažą padidės 30 eurų nuo 365 iki 395 eurų, o vidutinė senatvės pensija paaugs 29 eurais – nuo 345 iki 374 eurų.