2023-11-14

Tarptautinė patirtis pravers stabdant smurtą artimoje aplinkoje

Įsigaliojus naujajai Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo redakcijai, nuo 2023 m. liepos 1 dienos įvyko pokyčių ne tik apsaugos ir pagalbos nukentėjus nuo smurto artimoje aplinkoje srityje, bet ir smurto artimoje aplinkoje prevencijoje. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su socialiniais partneriais parengė smurtinio elgesio artimoje aplinkoje keitimo programą. Programa skirta smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantiems, savanoriškai besikreipiantiems asmenims. Planuojama finansuoti nevyriausybines organizacijas, dirbančias su šia tiksline grupe.  

Siekdami sužinoti apie tokių paslaugų organizavimo geruosius pavyzdžius Šiaurės šalyse, sukurti bendradarbiavimo ryšius su specialistais dirbančiais šioje srityje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įgyvendino projektą „Smurtas dėl lyties: vizitai į Islandiją ir Daniją, siekiant tobulinti kompetencijas smurtinio elgesio keitimo paslaugų organizavimo procesuose“. Projektas iš dalies finansuojamas Šiaurės ministrų tarybos biuro. 

Projekto metu buvo pasikeista itin svarbia patirtimi, kuri artimoje ateityje leis Lietuvos institucijų praktikams tęsti bendradarbiavimą ir dalintis patirtimi apie efektyvią elgesio keitimo programą „Dialogas prieš smurtą artimoje aplinkoje“ bei sužinoti apie efektyvius metodus, skirtus didinti visuomenės narių motyvaciją savanoriškai keisti savo smurtinius elgesio modelius.

Daugiau apie smurto artimoje aplinkoje prevenciją www.atpazinksmurta.lt