BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitikime su savivaldybių atstovais aptartos piniginės socialinės paramos aktualijos ir naujovės

Data

2016 12 01

Įvertinimas
0
11944_foto4.jpg

Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje surengtame praktiniame seminare-mokymuose, kuriuose dalyvavo ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, savivaldybių administracijos padalinių, atsakingų už piniginės socialinės paramos įgyvendinimą, vadovams  ir specialistams pristatytos piniginės socialinės paramos naujovės, aptarti tikslingesnio šios paramos teikimo klausimai.

 

„Labai svarbu stiprinti šeimą, bendruomeninę pagalbą ir bendruomenines paslaugas. Sprendžiant šiuos klausimus, stipriai pasitarnaus ministerijos ir savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas, pasitikėjimas vieni kitais bei išmintingiausių sprendimų ieškojimas kartu“, – susitikime kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

 

SADM Piniginės paramos skyriaus vedėjos Svetlanos Kulpinos teigimu, labai svarbu, kad savivaldybės rastų būdų padėti žmogui, ir ragino savivaldybes tam išnaudoti visas įstatymo jiems suteiktas galimybes. Kaip žinia, nuo 2015 metų visa piniginė socialinė parama nepasiturintiems gyventojams perduota savarankiškajai savivaldybių funkcijai, ir labai svarbu, kad savivaldybių nepanaudotos lėšos būtų pirmiausia naudojamos kitai socialinei paramai finansuoti.

 

Svetlanos Kulpinos teigimu, 2015 metais iš nepanaudotų lėšų socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams savivaldybės net 64,4 proc. panaudojo kitai socialinei paramai finansuoti. Numatoma, kad savivaldybės iki šių metų pabaigos socialinėms pašalpoms išleis apie 63 mln. eurų, būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijoms – 17,2 mln. eurų.

 

Susitikime savivaldybių atstovams taip pat pristatytos aktualijos ir teisinio reguliavimo naujovės socialinės paramos mokiniams, piniginės paramos nepasiturintiems gyventojams, išmokų vaikams ir paramos mirties atveju srityse.

 

Kalbant apie ateities perspektyvas, S. Kulpinos teigimu, svarbu paminėti, kad Vyriausybės programoje numatyti pokyčiai socialinės paramos srityje, nukreipti paramai vaikus auginančioms šeimoms ir socialinei atskirčiai mažinti.

 

 

Ryšių su visuomene skyrius, tel.: 8 706 68191, 8 706 68 226.