Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje – duetų diena su neįgaliųjų atstovais

Data

2019 05 16

Įvertinimas
0
nuor.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ketvirtadienį – duetų diena, kurios metu 2 neįgaliųjų atstovai užduotis atliko kartu su ministerijos darbuotojais. Šios iniciatyvos tikslas yra paskatinti įmones ir organizacijas atsiverti žmonėms su negalia, atsikratyti išankstinių nuomonių, kurios sudaro kliūtis neįgaliųjų įsidarbinimui.

Socialinį darbą baigusi Lina ketvirtadienį dirbo kartu su ministro patarėju pensijų klausimais Liutauru Vičkačka. Valdemaras darbavosi Bendrųjų reikalų skyriuje.

„Duetų dienos iniciatyva Lietuvoje vyksta pirmą kartą: jos metu organizacijos ir įmonės priima žmones su negalia susipažinti ir padirbėti įvairiose darbo vietose. Esu tikras, jog dalis liks nustebę neįgaliųjų darbo kokybę ir našumu, kadangi mūsų visuomenėje dar sklando įvairūs mitai šia tema. Dažnas net nesusimąsto, jog šalyje kas dešimtas gyventojas turi negalią, tačiau darbo rinkoje prisitaikyti jiems sunku, dažna to priežastis – klaidingi darbdavių stereotipai. Šiandien, dalies stereotipų bus atsisakyta“, - teigia ministro patarėjas Liutauras Vičkačka.

Iniciatyva 2008 metais prasidėjo Airijoje, kur ji žinoma, kaip darbo šešėliavimo diena (Job Shadow day).  Airijos remiamo įdarbinimo asociacija inicijavo projektą, kurio metu  vienai darbo dienai subūrė žmones su negalia ir vietinius darbdavius, siekdami parodyti, kokį teigiamą indėlį į darbo vietas gali atnešti negalią turintys žmonės.

Belgai palaikė šią idėją –  2010 metais akciją suorganizavo savo šalyje, pavadindami ją DUOday arba duetų diena. Vos per kelerius metus regioninė akcija DUOday tapo nacionaliniu projektu, o neilgai trukus buvo pradėta organizuoti ir tarptautiniu mastu.

Lietuvoje duetų diena vyksta pirmą kartą, ją inicijavo socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“.