2024-12-09

SADM mažina biurokratiją ir imasi dar labiau į žmones orientuotos vadybos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) patvirtino naują darbo reglamentą, kuriuo siekiama mažinti biurokratinę naštą ir stiprinti į rezultatus orientuotą kultūrą. Ministerija pereina prie šiuolaikiško vadovavimo modelio, kuris įgalina darbuotojus veikti efektyviau ir labiau koncentruotis į pagalbą žmonėms.

„Kas ieško, tas randa, todėl įsivaizduokite skirtumą, jei ne 10 (tiek sudaro ministras ir jo komanda), o 10 tūkst. (tiek dirba SADM ir pavaldžiose įstaigose) ieško kaip labiau padėti žmonėms!“, – teigia laikinai einantis socialinės apsaugos ir darbo ministro pareigas Vytautas Šilinskas.

Naujasis reglamentas naikina tradicinį „pavedimas-vykdymas-kontrolė“ darbo modelį, kuriame prioritetas skiriamas biurokratijai – dokumentų rengimui kontroliuojantiems asmenims, o ne pagalbai žmonėms. Juo siekiama įgalinti žmones pačius kiek galima labiau padėti žmonėms ir įtvirtinamas jau įvykęs pokytis ministerijoje.

Atlikta darbuotojų apklausa atskleidė, kad per 4 metus stipriai keitėsi darbuotojų motyvacija. Atlyginimas nebėra svarbiausias motyvatorius, o labiausiai motyvuoja įdomus ir prasmingas darbas, geras psichologinis klimatas ir lanksčios darbo sąlygos.

Darbuotojai taip pat atsakė, kad kolegos daug labiau stengiasi kokybiškai atlikti savo darbą, dažniau gauna vertingą vadovų grįžtamąjį ryšį ir bendrai geriau vertina psichologinį klimatą darbe.

„Šie pokyčiai – nuoseklaus darbo rezultatas. Iššūkių lieka daug, bet SADM kolektyvui jau pavyko daug padaryti ir tikiu pavyks dar daugiau, nes komanda lieka su dar aukštesne motyvacija ir kompetencija spręsti žmonių problemas“, – pabrėžia V. Šilinskas.

Kiekvienas SADM padalinys turi naujai nustatytus aiškius, pamatuojamus tikslus ir rodiklius, kurie orientuoti į pagalbą žmogui. Kaip pvz. senyvo amžiaus asmenų, žmonių su negalia, benamystę patiriančių, išėjusių iš laisvės atėmimo vietų ir kt. įtraukties užtikrinimas, vyresnio amžiaus žmonių socialinio aktyvumo didinimas, geresnis prekių ir paslaugų prieinamumas asmenims su negalia ir kitiems funkcinių sutrikimų turintiems asmenims, prieinama ir adekvati piniginė socialinė parama bei paramą gaunančių darbingo amžiaus asmenų integracija į darbo rinką, mažiau mirčių darbo vietoje, visų vaikų lygios galimybės naudotis visomis savo socialinėmis, pilietinėmis, ekonominėmis ir kultūrinėmis teisėmis, ir saugi šeimos aplinka bei kt.

SADM dirba apie 250 darbuotojų. Ministerijoje veikia profesinė sąjunga, vyksta aktyvus socialinis dialogas, siekiant kuo efektyviau atstovauti darbuotojų interesams. Su ministerijos vadovybe pasirašyta kolektyvinė sutartis teikia naudų ne tik profesinės sąjungos nariams, bet ir profesinei sąjungai nepriklausantiems darbuotojams.