BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nauji socialinės apsaugos ir darbo viceministrai – savo sričių profesionalai

Data

2016 12 01

Įvertinimas
1
12019_tituline.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis savo komandą formuoja pasitelkdamas savo sričių profesionalus. Nuo šiandien socialinės apsaugos ir darbo viceministrės pareigas pradėjo eiti ilgametė ministerijos tarnautoja Eglė Radišauskienė. Prie jos antradienį prisijungs ir ministerijos vadovybę taip pat papildys buvęs Maltos ordino pagalbos tarnybos vadovas Eitvydas Bingelis.

 

Abu viceministrai – savo sričių profesionalai. Du teisės magistro laipsnius Vytauto Didžiojo universitete įgijusi Eglė Radišauskienė, kuruosianti darbo santykių, užimtumo, darbų saugos, taip pat socialinio draudimo ir pensijų sritis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje dirba jau daugiau kaip 13 metų. Karjerą ministerijoje pradėjusi nuo vyriausiosios specialistės pareigų Teisės skyriuje E. Radišauskienė ilgainiui buvo paskirta Socialinių paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotoja, vėliau ėjo Darbo teisės skyriaus vedėjos pareigas. Nuo 2013 m. ji buvo Darbo departamento direktoriaus pavaduotoja, o 2015 m. pradėjo vadovauti visam departamentui.

 

E. Radišauskienė buvo naujojo Lietuvos socialinio modelio kūrimo ir įtvirtinimo projekto vadovė. Pagrindinis jos tikslas pradėjus eiti viceministrės pareigas – užtikrinti socialiai teisingą darbo santykių lankstumą ir žmonių poreikius bei valstybės galimybes atitinkančias socialines garantijas.

 

„Kuriant Lietuvai ir jos žmonėms pritaikytą naująjį socialinį modelį buvo įdėta daug darbo, pasitelkta visokeriopa akademinės visuomenės pagalba, aktyviai vykdytas socialinis dialogas. Labai svarbu, kad šie darbai, atlikus tam tikras korekcijas, būtų ir toliau įgyvendinami bei plėtojami“, – teigia ji.

 

Socialinės aprėpties, bendruomenių plėtros bei Europos Sąjungos struktūrinės paramos klausimus kuruosiantis Eitvydas Bingelis mokslus baigė Vilniaus universitete, yra įgijęs Verslo ir politikos studijų krypties bakalauro laipsnį. Jis yra aktyvus savanoris ir savanorystės projektų kuratorius. Kaip pats teigia, užsiimti savanoryste pradėjo prieš 12 metų. Vėliau atvykęs studijuoti į Vilnių tapo Vilniaus jaunųjų maltiečių savanorių vadovu, dar vėliau – nacionaliniu jaunųjų maltiečių vadovu, o nuo 2012 metų ėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos  generalinio sekretoriaus pareigas. Nuo 2015 metų E. Bingelis yra Nacionalinio skurdo tinklo organizacijų valdybos narys.

 

Vienas pagrindinių naujojo viceministro siekių – socialinės atskirties ir skurdo mažinimas sutelkiant kaip įmanoma daugiau už tai tiesiogiai ir netiesiogiai atsakingų valstybinių institucijų ir bendruomenių.

 

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 81 91.