2024-02-23

Ministrė M. Navickienė Ženevoje aptars žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje ir žmonių su negalia situaciją žemyne

Vasario 26 dieną, pirmadienį, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė Ženevoje, Šveicarijoje, dalyvaus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos atidaryme.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 55-osios sesijos aukšto lygio susitikime ministrė M. Navickienė kalbės apie būtiną visų pasaulio šalių susitelkimą prieš bet kokios formos neteisybę ar smurtą. 

Ukrainos organizuojamame aukšto lygio renginyje dėl karo Ukrainoje ypatingas ministrės M. Navickienės dėmesys bus skiriamas priminti, kad skaičiuojame jau 10 metų nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios ir tai iki šiol nėra sustabdyta. 

Ministrė M. Navickienė akcentuos griežto atsako būtinybę užkertant kelią Ukrainos vaikų deportacijai į Rusiją ir Baltarusiją, jų atskyrimui nuo šeimų, neteisėtam įvaikinimui, naujų tapatybių suteikimui išduodant Rusijos pasus. Taip pat, anot ministrės, be galo svarbu ištirti ir ateityje stabdyti seksualinius nusikaltimus Ukrainoje, kuriuos vykdo Rusijos ginkluotosios pajėgos.

M. Navickienė Šiaurės-Baltijos šalių vardu pasisakys ir Žmogaus teisių tarybos renginyje apie tai, kaip įtvirtinti, sustiprinti ir įgyvendinti žmonių su negalia teises, daugiausia dėmesio skiriant jų įtraukčiai į visuomenę. Ministrė apžvelgs pokyčius, kuriuos atneša Lietuvoje įgyvendinama Negalios reforma. Primins, kad netrukus bus 5 metai, kai buvo pradėta įgyvendinti Jungtinių Tautų žmonių su negalia įtraukties strategija.