Ministras Linas Kukuraitis: „Džiugu girdėti, kad kompleksinės paslaugos šeimai duoda realią naudą“

Data

2017 12 15

Įvertinimas
0
13888_1maza.jpg

„Jei nepalaikysime ryšio, negalėsime priimti teisingų sprendimų. Dėl to labai svarbu bendrauti ir bendradarbiauti su savivalda, palaikyti nuolatinį ir tęstinį ryšį“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, tęsdamas vizitus per Lietuvos savivaldybes. Jis su komanda šiandien lankosi Anykščių ir Ukmergės rajonuose.

 

Susitikus su Anykščių rajono savivaldybės vadovais, specialistais, nevyriausybinių organizacijų atstovais, daug dėmesio skiriama pagalbai šeimai. Kaip sako anykštėnai, šiemet startavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuota, Europos socialinio fondo lėšomis finansuojama priemonė „Kompleksinės paslaugos šeimai“ labai pasiteisino. Tarp populiariausių paslaugų – psichosocialinės pagalbos šeimoms teikimas, individualios psichologo konsultacijos.

 

„Šiuo metu yra labai svarbus etapas, kai galime identifikuoti paslaugų poreikį. Ši priemonė – kompleksinės paslaugos šeimai – leis suformuoti privalomą bazinį paslaugų paketą šeimoms savivaldybėse ir taip suteikti šeimoms reikiamą pagalbą kokybiškai ir laiku“, – susitikime sako ministras Linas Kukuraitis.

 

Nevyriausybinių organizacijų atstovai kelia lėšų poreikio projektų finansavimui vyresnio amžiaus žmonėms klausimus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar gruodį numato skelbti konkursą projektams, skirtiems vyresnio amžiaus žmonėms atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų veiklai remti.

 

Jono Junevičiaus nuotrauka 

 

Su ministru Linu Kukuraičiu susitikusiems gyventojams ypač aktualūs pensijų klausimai. Kaip žinia, nuo kitų metų pensijos vėl didės ir dar ženkliau. Nuo sausio 1 d. socialinio draudimo pensijos bus perskaičiuojamos pagal naujas pensijų apskaičiavimo taisykles ir indeksuojamos, atsižvelgiant į darbo užmokesčio fondo pokyčius. Numatoma, kad jos bus indeksuojamos 7 proc. Dėl to vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu, skaičiuojama, turėtų didėti apie 29 eurus.

 

Be to, nuo 2018 m. bus pradėtas indeksuoti ir našlių pensijų bazinis dydis, todėl našlių pensijos taip pat didės jau nuo 2018 m. sausio 1 d. Svarbu atkreipti dėmesį, kad visais atvejais pensijos didės individualiai: daugiau socialinio draudimo stažo įgijusiems asmenims didėjimas bus ryškesnis, mažiau – mažesnis.

 

Kaip akcentuojama susitikime Ukmergėje – esminė Ukmergės rajono savivaldybės kryptis yra plėtoti socialines paslaugas. „Esate pavyzdys, kaip reikia plėtoti socialinių paslaugų įvairovę“, - džiaugiasi ministras L. Kukuraitis.

 

Ukmergėje tarp populiariausių kompleksinių paslaugų šeimai – psichosocialinė pagalba šeimai, meditacija, šeimų klubai, žygiai, jos padeda stiprinti šeimas ir jų tarpusavio ryšius, bendruomeniškumą. Džiugina tai, kad Ukmergės rajone veikia 9 vaikų dienos centrai, čia puikiai išvystytas darbas su vaikais, šeimomis, neįgaliaisiais, vyresnio amžiaus žmonėmis.

 

„Ukmergė su socialinėmis paslaugomis nuskubėjo toli toli. Kuo galime būti naudingi? Jūs viską teisingai darote, esame nustebinti jūsų požiūriu ir darbais“, - sako ministras Linas Kukuraitis.

 

Tradiciškai kiekvieną penktadienį ministras su komanda lankosi skirtingose savivaldybėse, kur susitinka su merais, skyrių darbuotojais, nevyriausybinių asociacijų atstovais, vietos bendruomene, lankosi vaikų globos namuose, bendruomeniniuose, grupinio gyvenimo namuose, kitose globos institucijose. Tokių vizitų tikslas – nuodugniai ir praktiškai susipažinti su kiekvieno rajono socialinėmis problemomis, iniciatyvomis, stiprybėmis, iššūkiais.

 

Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 8191, 266 8122, 266 4258.