BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras L. Kukuraitis su ministerijos darbuotojų profesine sąjunga pasirašė kolektyvinę sutartį

Data

2019 04 26

Įvertinimas
3
2019-04-26-SADM-kolektyvine-sutartis_web_02.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis penktadienį su ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Vaidotu Kalinausku pasirašė kolektyvinę sutartį, kurioje aptariamas darbo užmokesčio ir kitų išmokų mokėjimas, komandiruotės į užsienį, darbo ir poilsio laikas, nuotolinis darbas, darbuotojų sauga ir sveikata bei papildomos darbuotojų garantijos.

Ši kolektyvinė sutartis bus taikoma tik ministerijos profesinei sąjungai priklausantiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams pagal darbo sutartis. Ji įsigalioja nuo 2019 m. gegužės 1 d. ir galios ne mažiau nei dvejus metus. 

KOLEKTYVINĖ SUTARTIS

„Kolektyvinės sutarties pasirašymas su profesine sąjunga – tikrai svarbus žingsnis ministerijos veiklos istorijoje. Visų pirma, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra ta vieta, kur socialinis dialogas tarp darbuotojų ir darbdavio turi plėtotis visu pajėgumu, tačiau iki šios kadencijos nebuvo nei profesinės sąjungos, nei konkrečių susitarimų su darbuotojais. O šiuo metu jau turime kolektyvinę sutartį, kurioje aiškiai aptariami abiejų pusių įsipareigojimai. Taip dirbti tampa lengviau“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

„Džiaugiuosi, kad nuo gegužės pirmosios, Tarptautinės darbo dienos, pradės veikti pirmasis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos ir ministerijos administracijos susitarimas, aprėpiantis darbuotojų darbo užmokesčio ir kitų išmokų, komandiruočių į užsienį, darbo ir poilsio laiko, nuotolinio darbo klausimus, darbuotojų saugos ir sveikatos papildomas garantijas. Tai geras ženklas darbdavio ir darbuotojų tarpusavio bendradarbiavimo linkme", - teigia V. Kalinauskas. 

Kolektyvinėje sutartyje aptariama, kad darbuotojams susirgus darbdavys už pirmąsias dvi ligos dienas mokės po 100 proc. išmokos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio. Sutartyje taip pat fiksuojama, kad pagal darbo sutartį dirbantiems darbuotojams, išskyrus darbininkus, pareiginės algos kintamoji dalis priklausys nuo praėjusių metų veiklos vertinimo: jeigu praėjusių metų veikla įvertinama „gerai“, tuomet kintamoji dalis sudarys 15-25 proc. pastoviosios algos, o jei įvertinta „labai gerai“ – tuomet kintamoji dalis gali siekti 26-50 proc. nuo pastoviosios algos dalies.

Už kolegos pavadavimą ilgiau kaip 7 dienas, kai tokios funkcijos nėra numatyta pavaduojančio asmens pareigybės aprašyme, bus mokama ne mažesnė nei 15 proc. priemoka, o pavaduojant ilgiau kaip 1 mėnesį – ne mažiau nei 30 proc. Tačiau tokios priemokos už pavadavimą gali būti skiriamos tik esant lėšų ir negalės būti skiriamos už pavadavimą kasmetinių atostogų metu.

Jeigu pavadavimas numatytas pareigybės aprašyme, bet pavadavimas trunka ilgiau nei 2 mėnesius, tuomet priemoka turi būti mokama.

Sutartimi taip pat numatoma, kad darbuotojui turi būti užtikrinamas bent 11 val. nepertraukiamas poilsio laikas tarp darbo dienų, todėl jeigu darbuotojas iš komandiruotės grįžta naktį, jis turės teisę atvykti į darbą po 11 val. nepertraukiamo poilsio.

Už darbą poilsio dienomis ar švenčių dienomis mokamas ne mažesnis nei dvigubas darbo užmokestis, už viršvalandinį darbą švenčių dieną – ne mažesnis nei 2,5 darbuotojo darbo užmokesčio dydžio atlygis. Tačiau dirbtą laiką galima pridėti ir prie kasmetinių atostogų, vietoje papildomo apmokėjimo.

Tarp papildomų garantijų numatomos materialinės pašalpos, kai miršta artimas darbuotojo giminaitis ar šeimos narys, nutinka stichinė nelaimė, netenkama turto, taip pat kai darbuotojas serga 3 mėnesius bei ilgiau ar netgi miršta (mirties atveju pašalpa išmokama šeimai).

Šios pašalpos gali būti mokamos tik esant teisiniam pagrindui ir tik darbuotojams, kurių materialinė padėtis sunki, kai pateikiami atitinkamą aplinkybę įrodantys dokumentai. Didžiausia įmanoma materialinė pašalpa – 5 minimalių mėnesinių algų.

Kolektyvine sutartimi taip pat įsipareigojama sudaryti sąlygas darbuotojams anksčiau sužinoti apie konkursus į laisvas darbo vietas ministerijoje – taip sudaroma galimybė darbuotojams keisti savo darbo pobūdį, kilti karjeros laiptais.

Sutartimi nutariama, kad per metus ministerijoje darbuotojams bus organizuojami ne mažiau nei du neformalūs renginiai, bus įsteigta vidinės kultūros grupė, kuri teiks siūlymus, kaip spręsti pasitaikančius ginčus, užsiims įvairia prevencine veikla.

Ministerijos darbuotojų profesinei sąjungai bus teikiami duomenys apie valstybės tarnautojų ir darbuotojų pagal darbo sutartį vidutinį darbo užmokestį pagal lytį ir pareigybių grupes, ne visą darbo laiką dirbančius darbuotojus, reguliariai pristatoma analizė, kaip dažnai ir kurių pareigybių darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, koks jų vidutinis darbo užmokestis pagal lytį ir pareigybių grupes. Informacija bus teikiama apie darbuotojų skaičiaus kaitą, terminuotų darbo sutarčių kiekius ir kaitą, darbo užmokesčio pokyčių tendencijas, viršvalandinį darbo laiką, saugos ir sveikatos priemones ir panašiai.

Remiantis sutartimi, valstybės tarnautojai ir darbuotojai pagal darbo sutartis iki 20 procentų darbo laiko per mėnesį galėtų dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai nuotolinis darbas nėra galimas. Jeigu nuotoliniu būdu dirbančiam darbuotojui vis tik tektų atvykti į darbo vietą, nustatoma, kad tai jis turėtų padaryti per 3 valandas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos profesinė sąjunga buvo įkurta 2017 m. spalio 11 d.