Ministras L.Kukuraitis – socialiniams darbuotojams: esate arčiausiai pažeidžiamų grupių

Data

2020 09 25

Įvertinimas
2
2020 09 25_SADM_Soc darbuotoju diena_2.jpg

Mieli socialiniai darbuotojai, mano profesine bendruomene!

Sveikinu jus profesinės šventės proga, kuri tradiciškai sutelkia visus socialinio darbo entuziastus. Visuotinai sutariama, kad darbas su žmonėmis, jų savarankiškumo ugdymas yra pats prasmingiausias, bet kartu ir pats sunkiausias. Sunkus jis dėl grėsmės perdegti tikintis greitesnių rezultatų, tačiau koks džiaugsmas užplūsta pasiekus bent mažą pokytį!

Noriu padėkoti už titaniškas jūsų pastangas, kurias dedate kas dieną koronaviruso pandemijos metu. Buvote ir esate pirmosiose fronto linijose, arčiausiai pažeidžiamų žmonių grupių, esate tie, kurie neteisia, įkvepia drąsos ir pasitikėjimo, kai žmonėms to labiausiai reikia.  Dėkoju už jūsų kompetenciją ir profesionalumą, už atidumą ir nešališką pagalbą mūsų visuomenės nariams.

Profesinėje kelionėje linkiu visuomet prisiminti šv. Vincentą Paulietį, kurio dėka rugsėjo 27-oji yra paskelbta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šis istorinis asmuo savo veiklą skyrė vaikams, seneliams, sergantiems, išėjusiems iš įkalinimo įstaigų, nepasiturintiems ir neįgaliesiems dar tais laikais, kai apie gerovės valstybę niekas nekalbėjo ir nemąstė.

Dabartiniu laikotarpiu gerovės sąvoka turi kur kas platesnę prasmę, tačiau visos žmonių bendruomenės visais laikais turi sau priminti, kad atsigręžimas į kitą asmenį, empatija jam, pagalbos teikimas ir ugdymas ilguoju laikotarpiu atneša labai gražių rezultatų.  

Visuomenė pastebi ir labai vertina jūsų darbą. Atlikus reprezentatyvią visuomenės nuomonės apklausą paaiškėjo, kad 69 proc. respondentų socialinių darbuotojų veiklą vertina kaip labai naudingą arba naudingą visuomenei. Tai liudija, kad jūsų pastangos mažais žingsneliais pasiekia tikslą, o jūsų ryšys su visuomenės nariais vis stiprėja. Linkiu toliau stiprinti profesinį vardą, rasti laiko sau, pasidžiaugti tuo, ką jau pasiekėte.

Pagarbiai Jūsų,

socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis