Ministras L.Kukuraitis: mūsų visuomenei linkiu kartų solidarumo

Data

2020 10 01

Įvertinimas
2
2020 10 01_SADM_ Tarptautinė pagyvenusiu zmoniu diena.jpg

Sveikindamas senjorus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga pirmiausia noriu padėkoti už jūsų supratingumą koronaviruso pandemijos akivaizdoje. Šis metas nebuvo lengvas visiems šalies gyventojams, bet vyresnio amžiaus žmonės susidūrė su išskirtiniais sunkumais.

Paskelbus, kad vyresni žmonės gali būti jautresni virusui, reikėjo daugiau nei įprastai saugotis, vengti kontaktų ir nuolat mąstyti, ar apsilankymas bažnyčioje, parduotuvėje bei kavinėje neatneš sveikatos sutrikimų.

Jau nekalbant apie tai, kad paskelbus rekomendacijas vyresni gyventojai susidūrė su aiškiai išreikšta diskriminacija iš kai kurių kitų visuomenės narių ar darbdavių pusės. Už tai norisi atsiprašyti ir palinkėti mūsų visuomenei visų kartų solidarumo. Saugojimasis ir atsargumas reiškia nuoseklų rūpinimąsi sveikata, bet tikrai nesuteikia leidimo ignoruoti vyresnio amžiaus žmonių poreikių.  

Kalbant apie poreikius ir jų atliepimą, norisi pasidžiaugti keliomis iniciatyvomis. Per pandemiją itin išpopuliarėjo privačių rėmėjų lėšomis finansuojama „Sidabrinė linija“ – tai reiškia, kad gyventojai linkę pasidalinti savo rūpesčiais, palaikyti ryšius, siekti bendravimo. Suprasdami bendravimo svarbą skyrėme lėšų vyresnio amžiaus asmenų emocinės pagalbos teikimui.

Rugpjūčio mėnesį pensijų gavėjams išmokėjome vienkartinę išmoką, skirtą kompensuoti patirtas išlaidas karantino metu, o kitąmet planuojame toliau indeksuoti senatvės ir netekto darbingumo pensijas apie 7 proc.

Be to, įvedėme didesnes, tai yra 100 proc., subsidijas, už vyresnio amžiaus darbuotojus, jeigu jiems darbe skelbiama prastova dėl tebesitęsiančių koronaviruso sukeltų sunkumų. Matome, kad didesnė subsidija apsaugo darbuotojus, kurie yra sulaukę 60 metų ar vyresni, nes taip jie tampa patrauklesni darbo rinkoje.

Apskritai itin džiugina didelis vyresnio amžiaus žmonių aktyvumas atstovaujant savo interesams. Aktyvumas, aiškus tikslų įvardijimas yra nepamatuojama pagalba priimant jums svarbius sprendimus. Todėl kviečiu visus aktyviai burtis į bendruomenes, organizacijas ar profesines sąjungas, viešai diskutuoti apie patiriamas problemas bei viešinti savo pasiekimus. Tik dirbdami kartu pasieksime, kad vyresnio amžiaus žmonių žodis mūsų visuomenėje būtų priimamas su pagarba ir kad vyrautų tarpusavio supratingumas, kai išmintis ir jaunystė žengia ne konfliktuodami, o vienas kitą papildydami.

Pagarbiai Jūsų,

socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis