Ministras L. Kukuraitis: diena, primenanti mūsų atsakomybę vaikams

Data

2019 06 01

Įvertinimas
0
IMG_E6834.JPG

Mes dažnai žavimės vaikų gebėjimu nuoširdžiai džiaugtis net mažais dalykais. Kartais sakome, kad vaikams tai tarsi įgimta ir šiek tiek gailimės praradę šią savybę. Bet iš tiesų puikiai žinome, kad gebėjimas džiaugtis randasi ten, kur sukuriama mylinti ir saugi aplinka, kurioje galima smalsiai tyrinėti supantį pasaulį. Mylinčioje ir saugioje aplinkoje bręsta asmenybės, skleidžiasi talentai, mokomasi draugauti ir siekti bendrų tikslų.

Tokią aplinką vaikams gali sukurti tik suaugusieji – tai yra mes visi: tėvai, seneliai, mokytojai, treneriai ir kiti žmonės, iš kurių vaikai mokosi.

Todėl sveikindamas visus su Tarptautine vaikų gynimo diena norėčiau paraginti mus, suaugusiuosius, kasdien prisiminti, kad vaikų aplinką kuriame mes. Nuo mūsų priklauso, ar ateityje jie bus drąsūs, smalsūs, saugūs, džiugūs ir mokės megzti ryšius, mes kuriame sąlygas vaikų mokymuisi, mūsų pavyzdys įkvepia vaikus vienokiam ar kitokiam elgesiui ir, galiausiai, mes esame už juos atsakingi.

Tarptautinė vaikų gynimo diena gimė kaip priminimas, kad vaikų teisės turi būti gerbiamos ir saugomos, kad vaikų poreikių mes, suaugusieji, turime paisyti. Ne užgaidų, o poreikių. Ši diena mums taip pat primena, kad ne visi vaikai gali džiaugtis mylinčia šeima, ne visi gali saugiai ruošti pamokas, žaisti, ilsėtis, gyventi nieko nebijodami.

Todėl šiandien linkiu įsižiūrėti ir įsiklausyti į kiekvieną mus supantį vaiką,  ir atrasti naujus būdus, kaip mes galime juos  apsaugoti, užauginti ir atskleisti.