Ministras L.Kukuraitis: bet kuri tvirta visuomenė remiasi į šeimas

Data

2020 05 15

Įvertinimas
0
tarptautine seimos diena_3.png

Bet kuris žmogus kaip asmenybė formuojasi šeimoje, todėl ji vienaip ar kitaip svarbi mums visiems. Bet kuri tvirta visuomenė remiasi į šeimas – neatsitiktinai daugelis konstitucijų šeimą mini kaip valstybės pagrindą. Kartais ginčijamasi dėl šeimos apibrėžimų, tačiau giliai širdyje visi žinome, kas mums yra šeima ir ką reprezentuoja Tarptautinė šeimos diena, kurią pasaulis mini gegužės 15-ąją.

Pirmiausia sveikinu visas Lietuvos šeimas – šiuo sudėtingu metu linkiu tarpusavio supratimo, gebėjimo klausytis, matyti kitą ir atleisti, jei reikia.

Pasaulį sulėtinusi pandemija, neabejotinai, turės įtakos ir Lietuvos šeimoms – rodos, visas veiksmas susitelkė namuose: vaikų mokslai, tėvų darbai, bendra buitis, rūpestis vyresniais šeimos nariais ar kitais giminaičiais. Kiekviena šeima šį laiką išgyvena skirtingai, bet visi kylantys jausmai yra labai tikri.

Psichologai dažnai svarsto, kokį poveikį šeimoms turės pandemija ir karantinas, kuris Lietuvoje pastaruoju metu reikšmingai švelnėja, tačiau vienaip ar kitaip šeimų stiprinimas buvo vienas pagrindinių pastarųjų metų uždavinių.

Vaiko pinigai, bazinis paslaugų šeimai paketas, kompleksinės paslaugos šeimai savivaldybėse, galimybių sudarymas derinti šeimą ir darbą, subsidijos pirmam jaunų šeimų būstui regionuose, nemokamas maitinimas visiems priešmokyklinukams ir pirmokams, šeimų skatinimas globoti be tėvų likusius vaikus, globos namų pertvarka, paslaugų šeimoms plėtra – tai priemonės, kurių imtasi pastaraisiais metais, norint sustiprinti Lietuvos šeimas ir kurti tokią aplinką, kurioje būtų gera visiems.

Šis tikslas liks ir toliau pačiu svarbiausiu orientyru, kad ir kokie iššūkiai kiltų. Ačiū, kad demonstruojate rūpestį vieni kitais.