Lietuvos atstovas J. Ruškus perrinktas į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetą

Data

2018 06 13

Įvertinimas
1
jonas-ruskus-vytauto-didziojo-universiteto-profesorius-jungtiniu-tautu-zmogaus-teisiu-ekspertas-5a8d543a20fba.jpg

Lietuvos atstovas profesorius Jonas Ruškus tęs darbus Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komitete. Antradienį Niujorke vykstančios Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos šalių narių XI-osios konferencijos metu Lietuvos kandidatas perrinktas antrai ketverių metų kadencijai, prasidėsiančiai 2019 m.

„Profesoriaus Jono Ruškaus perrinkimas antrai kadencijai dar kartą įrodo, kad jo darbai ir pasišventimas siekiant užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų teisių įgyvendinimą yra pripažinti ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu“, – teigia konferencijoje dalyvaujanti socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Lietuvos atstovas Jonas Ruškus sėkmingai dirbo Neįgaliųjų teisių komitete 2015–2018 m. kadencijos metu, įrodydamas savo aukštą kompetenciją neįgaliųjų teisių srityje, sukauptą patirtį ir mokslinį požiūrį.

J. Ruškus yra Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo katedros profesorius, Kauno „Arkos“ bendruomenės narys.

Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komitetas sudarytas iš 18 nepriklausomų ekspertų – aukštą moralę ir kompetenciją žmogaus teisių srityje turinčių asmenų. Komitetas vertina, kaip valstybės įgyvendina Neįgaliųjų teisių konvenciją, rengia komentarus dėl konvencijos nuostatų išaiškinimo.