Lietuvoje pradedamas įgyvendinti naujas projektas pabėgėlių integracijai gerinti. Siekiant gerinti užsieniečių integracijos sistemą šalyje, bus didinamos užsieniečių žinios apie gyvenimą Lietuvoje, vietos bendruomenės vertybes ir kultūrą, taip pat numatyta sustiprinti nuo karo pasitraukusių pabėgėlių iš Ukrainos psichikos sveikatą.
Projektas „Psichologinio atsparumo ir sociokultūrinių žinių didinimas nuo karo pasitraukusiems pabėgėliams iš Ukrainos“ skirtas didinti užsieniečių žinias apie gyvenimą Lietuvoje ir stiprinti pabėgėlių psichikos sveikatą. Šis projektas yra svarbus žingsnis kuriant kokybišką užsieniečių integracijos politiką Lietuvoje.
Kuriamos programos remsis Šiaurės šalių patirtimi, pritaikyta Lietuvos kontekstui. Nacionalinė ekspertų komanda atrinks ir pritaikys geriausias praktikas. Programos bus įgyvendinamos Lietuvos savivaldybėse. Jos padės spręsti pagrindinius integracijos iššūkius: informacijos trūkumą ir psichikos sveikatos problemas.
Programos padės pabėgėliams sklandžiau integruotis į Lietuvos visuomenę. Dalyviai geriau supras vietos kultūrą ir įveiks psichikos sveikatos sunkumus. Jie lengviau įsitrauks į bendruomenės veiklą ir taps aktyviais visuomenės nariais. Kartu programos padės pabėgėliams tapti ekonomiškai nepriklausomais.
Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis. Jį įgyvendina Pabėgėlių priėmimo centras su partneriais. Projektas truks iki 2025 m. balandžio mėnesio. Pirmieji ekspertų susitikimai jau įvyko Vilniuje rugsėjo mėnesį.