BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


L. Kukuraitis: siūlome dvigubai padidinti kompensacijas neįgaliųjų automobiliams ir jų pritaikymui

Data

2020 01 28

Įvertinimas
10
2020-01-28-SADM-neigalieji_automobiliai_web_03.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo dvigubai padidinti kompensacijas, kurios skiriamos neįgaliesiems ar neįgalius vaikus auginančioms šeimoms įsigyjant lengvuosius automobilius ir juos techniškai pritaikant – nuo 1248 iki 2496 eurų. 

Tai numatoma pasiūlytose Transporto lengvatų įstatymo pataisose. Jei tam pritars Vyriausybė ir Seimas, įstatymo pataisos įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d.

„Kompensacija automobiliui ar jo pritaikymui jau daug metų nebuvo didinama, tačiau laikui bėgant tobulėja automobilių techninės galimybės, atsiranda išmanesnių pritaikymo būtų, todėl išauga išlaidos, kurias patiria neįgalieji ar negalią turinčius vaikus auginančios šeimos. Kuo didesnė kompensacija, tuo labiau tikėtina, kad žmonės ir šeimos bus linkusios pirkti naujesnius ir mažiau taršius automobilius, didėja tikimybė, kad negalią turintys žmonės bus mobilesni, savarankiškesni, lengviau pasieks darbo ar mokslo vietas“, – sako socialinės apaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. 

Neįgaliojo automobiliui pirkti ir pritaikyti

Pataisomis siūloma didinti lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydį nuo 1248 iki 2496 eurų. Teisę gauti tokią kompensaciją kas 6 metus turi vairuotojo pažymėjimą turintis asmuo, kuriam nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.

Konkretus kompensacijos dydis kiekvienu atveju būtų nustatomas pagal faktines išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Turint neįgalų vaiką

Jei pasiūlymams bus pritarta, didesnes kompensacijas galės gauti ir negalią turintį vaiką auginantys tėvai, įtėviai ar globėjai, kurių nepilnamečiam vaikui yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar visiška negalia iki 2005 metų. Šia teise tėvai, įtėviai ar globėjai, turintys vairuotojo pažymėjimą, gali pasinaudoti vieną kartą per 6 metus. Kompensacijos dydis, kai šeima augina negalią turintį vaiką, didėtų taip pat, kaip ir suaugusiems neįgaliesiems – nuo 1248 iki 2496 eurų. 

Kai negalią turintis vaikas sulaukia pilnametystės, bet jam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, galimybė pasinaudoti kompensacija šeimai išlieka. 

Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija mokama iš valstybės biudžeto lėšų. Skaičiuojama, kad papildomai tam prireiks 811 tūkst. eurų per metus. 

Lengvatos – ir onkologiniams ligoniams

Transporto lengvatų įstatymo pataisomis taip pat numatoma galimybė žmonėms, sergantiems onkologinėmis ligomis, naudotis viešojo transporto lengvata. Įsigyjant tolimojo ir vietinio susisiekimo autobusų, troleibusų, traukinių ir keltų bilietus, jiems ketinama taikyti 80 proc. nuolaidą. Nuostata, jeigu jai pritars Vyriausybė ir Seimas, įsigalios kartu su kompensacijų padidinimu neįgaliesiems skirtiems automobiliams ar jų pritaikymui – tai yra nuo 2021 m. sausio 1 d.

Iš valstybės biudžeto viešojo transporto lengvatoms papildomai prireiktų apie 4,49 mln. eurų.