L. Kukuraitis savanoriavo blyninėje kartu su negalią turinčiais darbuotojais

Data

2019 05 14

Įvertinimas
3
IMG_6846.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su komandos nariais antradienį savanoriavo blyninėje „Pirmas blynas“ Vilniuje, kur dirba negalią turintys darbuotojai. Kartu su nuolatiniais šio restorano darbuotojais ministras priėmė užsakymus, nešiojo blynus, bendravo su klientais.

Šios savanorystės tikslas – paskatinti visuomenę ir kitus darbdavius atviriau priimti darbuotojus su negalia, permąstyti išankstines nuostatas, kurios tampa kliūtimi daugeliui neįgaliųjų dirbti ir siekti gerovės. Iniciatyva yra įgijusi „DUOday“ ar „DUOweek“ pavadinimą, priklausomai nuo trukmės, ir reiškia, kad žmogus su negalia dirba kartu su kitu darbuotoju bei sudaro duetą.

 „Žmonės rytais pabumba, kad jiems reikia eiti į darbą, bet retai kada susimąsto, kad neįgaliesiems turėti darbą ir kasryt į jį eiti yra tikra svajonė, kuri reiškia darbo užmokesčio gavimą, savirealizaciją, bendravimą su kolegomis ar klientais. Trumpai besidarbuodamas su „Pirmo blyno“ kolegomis mačiau jų pastangas, motyvaciją ir džiaugsmą, todėl manau, kad išankstines nuostatas reikia padėti į šalį ir suvokti, jog visi motyvuoti darbuotojai yra vienodai vertingi“, - sako L. Kukuraitis.

Už verslą, kurio misija – padėti žmonėms su negalia įsitvirtinti visuomenėje, restoranas 2019 m. buvo apdovanotas žmogaus teisių „Oskaru“ vadinamu apdovanojimu – Nacionaline lygybės ir įvairovės statulėle.

Lietuvoje iš viso gyvena apie 158,8 tūkst. darbingo amžiaus neįgaliųjų, tačiau iš jų 2018 m. dirbo tik apie 47 tūkst. žmonių.