Įgyvendinant Valstybės kontrolės rekomendacijas, reorganizuojami „Sodros“ skyriai

Data

2019 11 06

Įvertinimas
2
2019-11-06-SADM-Sodra_web_01.jpg

„Sodros“ Užsienio išmokų bei Karinių ir joms prilygintų struktūrų skyriai bus prijungti prie „Sodros“ Vilniaus skyriaus. Iki šiol veikę kaip atskiros juridinį statusą turinčios institucijos, skyriai bus reorganizuojami įgyvendinant Valstybės kontrolės audito rekomendacijas. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė posėdžiavęs ministrų kabinetas.

„Skyrių prijungimas prie „Sodros“ Vilniaus skyriaus leis racionaliau naudoti materialinius, finansinius ir žmogiškuosius išteklius. Svarbu tai, kad darbuotojų darbo vieta nesikeis, funkcijos taip pat išliks tos pačios, tik jos bus atliekamos kaip „Sodros“ Vilniaus skyriaus departamento“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Planuojama, kad prijungus skyrius bus centralizuotos aptarnavimo funkcijos, mažės administracinė našta, taip pat bus racionaliau naudojami finansiniai ištekliai. Skaičiuojama, kad ketvirtadaliu sumažės vadovaujančias pareigas einančių darbuotojų skaičius.

Primename, kad šiuo metu valstybinį socialinį draudimą įgyvendina 13 juridinio asmens statusą turinčių institucijų: „Sodros“ valdyba, Karinių ir joms prilygintų struktūrų skyrius, Užsienio išmokų skyrius ir 10 teritorinių skyrių.

Rekomendaciją supaprastinti „Sodros“ organizacinę valdymo struktūrą pernai atlikto audito išvadose yra pateikusi Valstybės kontrolė.