Ateity – tikslingesnis profesinis mokymas

Data

2017 12 15

Įvertinimas
0
13884_40-autorius-dainius-labutis-elta.jpg
Foto: Dainius Labutis (ELTA)

Seime priimtos Profesinio mokymo įstatymo pataisos, kuriomis stiprinama profesinio mokymo atitiktis darbo rinkos poreikiams, gerinant profesinio mokymo kokybę ir sudarant geresnes sąlygas susirasti darbą ar išlikti konkurencingiems darbo rinkoje. Tai pozityvus žingsnis, siekiant, kad kuo daugiau žmonių, ypač jaunų, rastų savo pašaukimą perspektyviose srityse ir įsilietų į darbo rinką.

 

Pakeitimais nustatoma, kad praktinis mokymas vyktų darbo vietoje, kvalifikacija atitiktų profesinį standartą, o modulinės programos – rinkos poreikius, reglamentuojant profesinių sektorinių komitetų paskirtį. Keičiamas reglamentavimas, susijęs su pameistrystės profesinio mokymo organizavimo forma. Įtvirtinama galimybė neformaliuoju būdu įgytas kompetencijas pripažinti kaip kvalifikaciją arba kaip jos dalį. Priėmimo ir planavimo į profesines mokyklas nuostatose būtų atsižvelgiama į nacionalinės žmogiškųjų išteklių sistemos prognozes.

 

Šio įstatymo nuostatos bus taikomos asmenims, kuriems profesinis mokymas bus pradėtas teikti po 2019 m. sausio 1 d.

 

Taip pat pritarta Užimtumo įstatymo projektui, kuriuo siūloma sudaryti galimybę užimto asmens statusą turintiems darbo ieškantiems asmenims, registruotiems darbo biržoje, suteikti kvalifikaciją ir (arba) kompetencijas, kad tokie asmenys galėtų imtis kitos profesinės veiklos, labiau įsitvirtintų darbo rinkoje ir netaptų bedarbiais. Iki šiol jie neturėjo tokios galimybės. Įstatymas įsigalios 2018 m. vasario 1 d.

 

Ryšių su visuomene skyrius, tel. 266 8122