BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aktualu eksportuotojams: ką daryti norint gauti leidimą eksportuoti asmenines apsaugos priemones

Data

2020 03 24

Įvertinimas
0
Pixabay nuotr.
Pixabay nuotr.

Norėdami eksportuoti asmenines apsaugos priemones, verslininkai šiuo metu turi tam gauti specialų leidimą. Tokį privalomą ir tiesiogiai taikomą reglamentą pasaulį apėmus koronaviruso pandemijai priėmė Europos Komisija. Ministras Linas Kukuraitis ketvirtadienį įsakymu nustatė, kokių veiksmų turėtų imtis asmenines apsaugos priemones eksportuoti norintys verslininkai.

Leisti tokias priemones eksportuoti tik su leidimu nuspręsta siekiant užtikrinti jų prieinamumą Europos Sąjungos viduje smarkiai išaugus paklausai visame pasaulyje. Asmeninėms apsaugos priemonėms priskiriami apsauginiai akiniai ir skydeliai, veido skydeliai, burnos ir nosies apsaugos priemonės, apsauginiai drabužiai ir apsauginės pirštinės.

Kaip nustatyta ministro įsakyme, eksportuotojas, siekiantis gauti leidimą, turės imtis tokių veiksmų: 

• Elektroniniu paštu pateikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai eksportuotojo fizinio asmens arba eksportuotojo juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens pasirašytą laisvos formos prašymą;

• Prašyme nurodyti fizinio asmens duomenis (vardas, pavardė, telefono numeris ir el. pašto adresas) arba juridinio asmens duomenis (pavadinimas, kontaktinio asmens vardas, pavardė, pareigos, telefono numeris ir el. pašto adresas);

• Prašyme nurodyti norimų eksportuoti asmeninių apsaugos priemonių pavadinimus ir tai, ar asmeninės apsaugos priemonės atitinka:

  • esminius bendrus sveikatos apsaugos ir saugos reikalavimus Europos Sąjungoje  (remiantis reglamentu (ES) 2016/425);
  • įsipareigojimus, susijusius su bendru ES institucijų veiksmų planu kovojat su koronaviruso pandemija, reagavimą į pagalbos prašymus ir pan. (remiantis reglamento (ES) 2020/402 2 straipsnio 3 dalis);
  • kitą aktualią informaciją.

Prašymą reikia pateikti kartu su užpildyta specialia forma („Word“ arba „Excel“ formatu). Ją rasite reglamento (ES) 2020/402 II priede. Turėtų būti užpildomi formos 1, 5–11 punktai.

Ministro įsakymas galioja tol, kol galios Komisijos įgyvendinimo reglamentas dėl gaminių eksporto.