2021-01-14

Palikusiems darbą „Belorus“ sanatorijoje darbuotojams – valstybės pagalba

Europos Sąjungos sankcijų paveiktos Druskininkų sanatorijos „Belorus“ darbuotojams, nusprendusiems palikti darbą šioje įstaigoje, Vyriausybė siūlo mokėti specialias išmokas. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, svarbu pasirūpinti žmonėmis, kurie dirba, moka mokesčius.  

Pakeitus Užimtumo įstatymą, valstybė nerems įmonių, kurioms pritaikytos tarptautinės sankcijos, tačiau skirs išmokas tokias įmones palikusiems darbuotojams. 

„Užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, žmonės galės gauti ne tik išmokas, bet ir pagalbą ieškant kitų darbo perspektyvų“, – sako ministrė M. Navickienė. 

Teisę į išmoką turės asmuo, atleistas iš Lietuvoje registruoto darbdavio, kuriam pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos.

Pakeitus Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymą, tiems įmonės darbuotojams, kurie pasirenka išeiti iš sankcionuotos įstaigos, bus išmokėtos dviejų vidutinių atlyginimų dydžio išmokos. 

Pagal Garantijų įstatymą, darbuotojui, kurio darbdaviui pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos, iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo bus skiriama 77,58 proc. dviejų darbuotojo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio išmoka, ne didesnė kaip 2890 eurų (du vidutiniai šalies darbo užmokesčiai). Tiems darbuotojams, kurie įmonėje nėra išdirbę bent 12 mėnesių, išmoka sieks per dirbtą laiką gautų pajamų vidurkį. Bet ir ši išmoka negalės viršyti 2890 eurų. 

Sankcijų taikymo išmokos atleistiems asmenims išmokamos ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo atleidimo dienos. Tokios išmokos būtų mokamos iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo, ne ilgiau kaip iki 2021 m. gruodžio 31 dienos.

Tam reikės apie 700 tūkst. Eur.

Įstatymų pataisas šiandien priėmė Seimas.