Visos naujienos

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.

Po truputį laisvėjant karantino sąlygoms, laikantis saugumo reikalavimų nuo balandžio 22 d. bus leidžiama aplankyti savo artimuosius, gyvenančius socialinės globos įstaigose, grupinio gyvenimo namuose – senjorus ir žmones su negalia.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įtvirtinti nuostatą, kad darbo užmokestį būtų privalu mokėti ne grynaisiais pinigais, bet pavedimu. Atlyginimą grynaisiais būtų galima mokėti tik tokiu atveju, jei to pageidauja pats darbuotojas, o darbdavys sutinka.

Socialinės paslaugos yra teikiamos asmenims ar šeimoms, kuriems nepakanka gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu arba šeimos gyvenimu. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokios socialinės paslaugos priklauso senyvo amžiaus žmonėms ir kur jų kreiptis.

Į Socialinių paslaugų srities darbuotojų pareigybių sąrašą įtrauktos psichologo ir globos koordinatoriaus pareigybės, esančios socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Tai užtikrins minėtose įstaigose dirbantiems psichologams ir globos koordinatoriams lygias teises su kitais socialinių paslaugų srities darbuotojais.

Per pirmuosius šių metų mėnesius beveik 65 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų sulaukė finansinės valstybės pagalbos. Fiksuoto dydžio išmoką gavo beveik tiek pat moterų ir vyrų. Dar beveik 3 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų pakartotinai kreipėsi į Užimtumo tarnybą dėl individualaus vertinimo, kad gautų 260 eurų dydžio išmoką.

Jau pirmoji karantino banga parodė, kad socialinių paslaugų teikimas pandemijos metu yra tiesiog būtinas – poreikis gauti socialines paslaugas dar labiau išaugo. Dėl šios priežasties socialinių paslaugų srities darbuotojų vakcinacija tapo prioritetine.

Nuo balandžio pradžios nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais jau antroji pagalba maisto produktais. Maistas nepasiturinčius pasiekė vasario mėnesį, o dalijimas šiemet vyks dar penkis kartus: balandį, birželį, rugpjūtį, spalį ir gruodį.

Pandemijai tebesitęsiant, o šalyje galiojant karantino ribojimams, valstybės parama pasinaudoti gali darbuotojai, darbdaviai, dirbantys savarankiškai, šeimos, auginančios vaikus, ir darbo netekę žmonės. Šiemet šalies gyventojų sąskaitas pasiekė per 350 mln. eurų valstybės parama.

Smurtą patyrusiems vaikams ar tiems, kurie tapo smurto šeimoje liudininkais, svarbu suteikti skubią visapusišką pagalbą. Šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vienuolikai nevyriausybinių organizacijų skyrė beveik dvigubai didesnį finansavimą – išdalino 200 tūkst. eurų.

Nuo balandžio mėnesio atsiras galimybė reikalingų socialinių paslaugų prašyti elektroniniu būdu ar pateikti prašymą savo namuose socialinio darbuotojo mobiliajame įrenginyje, trumpės socialinių paslaugų skyrimo terminai ir pan.

Vyriausybė nusprendė įpareigoti periodiškai testuotis tų sričių darbuotojus, kurie darbe nuolat kontaktuoja su kitais žmonėmis. Taip siekiama užtikrinti visuomenės saugumą bei užkirsti kelią galimiems COVID-19 ligos protrūkiams. Sveikatos patikrinimas yra viena iš koronaviruso infekcijos valdymo priemonių.